Cedevita uzvratila Zadru za poraz iz Zagreba

Cedevita je uzvratila Zadru za poraz iz prvog dijela sezone te je slavila rezultatom 79:87. Ipak, gosti iz Zagreba nisu uspjeli dostići željenih 13 koševa razlike s koliko su izgubili u prvom međusobnom susretu od Zadra, pa će u slučaju istog omjera pobjeda i poraza zadrani biti ispred na ljestvici.

Zadar – Cedevita 79:87 (19:23, 42:42, 57:62)

Zadar: Ivanov 23, Sobin 13, Ramljak 12, Šutalo 12, Lyons 11, Bašić 6, Kraljević 2, Batur, Dijan, Đugum, Prostran, Perić.

Cedevita: Baždarić 22, Smith 19, Suton 12, Zubčić 11, Bilan 11, Babić 4, Ramljak 4, Delaš 4, Mazalin, Pešut, Baltić.

Obje momčadi su u ovaj susret krenule oslabljene. Kod Zadra nije bilo Andrewa Lawrencea zbog problema sa leđima, a kod Cedevite su izostali Jusuf Nurkić i Allan Ray. Poveo je Zadar dvicom Josipa Sobina, a Cedevita je uzvratila serijom 7:0 u koju je kapetan Marino Baždarić ugradio pet poena, tricu i dvicu. Post Zadra prekida novom dvicom ispod koša Sobin, a na drugoj strani uzvraća Miro Bilan. Cedevita je nakon druge trice Baždarića došla do najviše prednosti u tom trenutku susreta. Bilježimo plus osam, točnije 6:14. Nakon toga, budi se Zadar koji radi seriju 5:0 u kojoj kapetan Ive Ivanov postiže dvicu, a Marko Šutalo tricu. Uzvratio je trećom tricom Baždarić, a nakon njega Luka Babić postiže dvicu za novih plus osam. Do kraja četvrtine Zadar bolji, prednos Cedevite su prepolovili pa se na kratki predah otišlo rezultatom 19:23 za goste iz Zagreba.

Drugu četvrtinu gledali smo puno bolji Zadar i u obrani i u napadu. Trener Rajko Vidaković iz igre je izvadio neraspoloženog Marka Lyonsa i uveo mladog Lovru Bašića koji mu je uzvratio tricom i pogođenim slobodnim bacanjem nakon tehničke pogreške treneru Cedevite, Jasminu Repeši. Uspio je Zadar u dva navrata povesti minimalnom razlikom, a na poluvrijeme se odlazi rezultatom 42:42 što bi značilo da je Zadar drugu četvrtinu dobio identičnim rezultatom kao Cedevita prvu.

Cedevita je bolje otvorila treću četvrtinu, a serijom 8:2 došli su do vodstva 50:44. Gosti su tokom cijele treće četvrtine bila za korak ispred Zadra, a došli su i do devet poena razlike što je bila najviša prednost na susretu nakon plus osam iz prve četvrtine. Zadar se do kraja treće četvrtine vratio na zaostatak od pet poena razlike. Treći period završio je trećom tricom Šutala na samom isteku četvrtine.

Gosti su i u posljednjoj četvrtini došli do devet poena razlike, bilježimo 72:63, ali Zadar se vraća nepogrešivim izvođenjem slobodnih bacanja Ivanova na 67:72, pet minuta do kraja susreta. Nakon toga dvije trice u nizu postižu Nolan Smith i Tomislav Zubčić za najviših na susretu plus 11. Zadar je uspio smanjiti s četiri pogođena slobodna bacanja u nizu na minus sedam, ali Goran Suton pogađa novu tricu i dovodi Cedevitu na plus deset, dvije minute do kraja susreta. Uzvratio je tricom najbolji igrač Zadra u ovom susretu, Ivanov. Smith na drugoj strani dvicom povisuje na plus devet, a Šutalo 37 sekundi do kraja pogađa svoju četvrtu tricu i smanjuje na šest koševa minusa. Susret je na kraju završio rezultatom 79:87, a Cedevita ipak nije uspjela dostići želejnih 13 poena razlike s koliko su izgubili od zadrana u Zagrebu.

Cedevitu je do pobjede predvodio odlični Baždarić s 22 poena, a bila mu je to najbolja utakmica u sezoni. Smith se zaustavio na 19 koševauz sedam skokova i pet asistencija, ali i pet izgubljenih lopti. Najbolji strijelac Zadra, ali i utakmice bio je Ivanov s 23 poena, a slobodna bacanja gađao je fantastičnih 12 od 12, a tome je pridodao i četiri skoka. Sobin je postigao 13 poena uz sedam skokova i čak četiri asistencije.

Zadar u sljedećem kolu gostuje kod Alkara u Sinju, a Cedevita ide u Šibenik kod Jollya.