Cedevita za dlaku izbjegla iznenađenje u Gorici

U trećem kolu A-1 Lige za prvaka Cedevita je u produžetku u gostima pobijedila Goricu sa 96:91. Aktualnim prvacima Hrvatske, koji su u petak u Košarakškom centru Dražen Petrović uvjerljivo svladali Crvenu zvezdu, ovo je bila druga utakmica protiv Gorice u ovoj sezoni. Momčad Veljka Mršića u Gorici je već gostovala 25. siječnja, kad je u utakmici četvrtfinala Kupa Krešimira Ćosića uvjerljivo slavila sa 96:65. Međutim, ovaj put Gorica je pružila znatno jači otpor.

Zagrepčani su za pobjedu trebali dodatnih pet minuta. No, nakon što je na početku produžetka Jacob Pullen položio za 84:82 za Cedevitu, Gorica više nije uspjela izjednačiti ili povesti. Poslije jednog pogođenog slobodnog bacanja Ljube Prgometa domaćini su došli na 83:84, a nakon trice Marina Zrnića bili su na 86:87. No, prvi puta na suprotnoj strani za 87:83 Cedevite tricom je odgovorio danas fantastični Fran Pilepić, a drugi puta je poslije ubačaja Zrnića za 89:86 gostiju poentirao Pullen.

Kod pobjednika je Pilepić uz šut za tricu 6/8 upisao 33 poena, pet skokova i dvije asistencije, a Pullen je dodao 26 poena i šest asistencija. Gorica je danas Cedeviti tolike probleme stvorila ujedno zahvaljujući vrlo dobrom šutu za tricu od 15/33, a domaćine su u porazu predvodili Zrnić s 21 poenom, tri skoka i tri asistencije, te Ljubo Prgomet i Ante Mašić (5 asistencija) s po 19 poena.

Prvu četvrtinu Cedevita je završila sa zaostatkom od dva poena, a na veliki odmor Zagrepčani su otišli s minimalnim vodstvom 40:39. Kad je bivši igrač Cedevite Ante Mašić u 28. minuti zabio tricu, domaćini su vodili 57:54. No, gosti su bolje zatvorili treću četvrtinu i Luka Babić (pet poena) i Fran Pilepić (dva poena) napravili su seriju 7-0, s kojom je Cedevita u posljednjih 10 minuta ušla s vodstvom 61:57.

Kad je Davor Konjević zabio jedno slobodno bacanje poslije tehničke Pilepića, Gorica je u 37. minuti povela 72:68. No, na krilima Jacoba Pullena Cedevita je ponovno prešla u vodstvo i poslije njegove trice u posljednjoj minuti Zagrepčani su poveli 82:80.

Međutim, Ljubo Prgomet s druga je strane izjednačio s linije slobodnih bacanja na 82:82, a s tim se rezultatom otišlo i u produžetak.