Cibona bolja u gustoj završnici polufinala

U prvoj utakmici polufinala PH između Cibone i Zadra, domaćin je u Draženovom domu bio bolji rezultatom 87:81.

Cibona – Zadar 87:81 (25:15, 43:37, 65:52)

Cibona: Planinić 23, Rozić 15, Šarić 14, Sirišćević 11, Blassingame 11 (13 asistencija), Jagodić 7, Krušlin 6, Kus, Mavra, Arapović, Demo, Gabrić.
Zadar: Lyons 19, Sobin 13, Šutalo 13, Batur 10, Ivanov 9, Kraljević 8, Prostran 7, Dijan 2, Ramljak, Đugum, Bašić, Perić.

Nakon što Siriščević otvara utakmicu za 2:0, na drugoj strani s dvije trice uzvraća Marko Šutalo i dovodi Zadar u prednost od 6:2. Ipak, do kraja četvrtine Cibona uspijeva doći do +10 pri čemu Rozić i Sirišćević zatvaraju period s dvije trice. Kroz drugih deset minuta gostujuća momčad ipak smanjuje svoj zaostatak na šest koševa ponajviše zahvaljujući raspucanom Mark Lyonsu.

Treću četvrtinu pogođenim bacanjima zaključuje večeras vrlo dobri Darko Planinić. Zadnji period pak otvara Filip Krušlin, koji pogađa tricu i time dovodi svoje ekipu do vodstva od 68:52 što predstavlja najveću prednost Vukova na utakmici. Igrači Zadra tada rade seriju 10:0 i dolaze do 68:62 u 33. minuti. Do kraja susreta gosti uspijevaju doći i do -4 u dva navrata, ubačajima Lyonsa, no Rimčevi igrači ipak zadržavaju dovoljno koncentracije za privođenje utakmice kraju u svoju korist, premda je trener Zadra Rajko Vidaković istaknuo suce kao faktor koji je Zadru potencijalno oduzeo priliku za odlazak u produžetak putem loših odluka u finišu utakmice.

Kod Cibone najbolji je bio Planinić s 23 koša i 13 skokova dok je Zadar predvodio Lyons s 19 koševa i sedam asistencija.

Sljedeća utakmica igra se u Krešinom domu u srijedu, s početkom u 20:30. Prijenos susreta bit će prikazan na Sportklubu 1.