Cibona izborila finale

U drugom polufinalnom susretu košarkaši Cibone slavili su protiv Zadra u Višnjiku. Zadrani su odlično odradili prvo poluvrijeme, ali u nastavku su neobjašnjivo pali i snage za povratak nije bilo. Cibosi su tako dvokorakom izborili finale.

Zadar – Cibona 86:90 (24:14; 46:45; 72:72)

Zadar: Bašić, Ivanov 11, Kraljević 14, Perić, Lyons 18, Sobin 16, Đugum, Ramljak 13, Batur 2, Dijan, Prostran 2, Šutalo 9.
Cibona: Kus 3, Planinić 9, Blassingame 21, Demo, Šarić 28, Rozić 16, Jagodić-Kuridža 13, Mavra, Arapović, Gabrić, Siriščević, Krušlin.

Prva dionica protekla u većinom vrlo izjednačeno. Tako sve do posljednje dvije minute kada domaćini poenima Sobina i Kraljevića zaključuju četvrtinu za velikih plus 24:14.

Ipak, nakon sjajnog izdanja Kraljevića koji je za sedam minuta utrpao 12 poena, u drugoj četvrtini se ukazao Blassingame na drugoj strani i tako uzvratio s tri trice za potpuno vraćanje u egal na poluvremenu.

Iako su Cibosi igrali samo sa sedam igrača (Krušlin kao osmi igrač odigrao samo tri minute), u drugom dijelu su ipak izdržali i ponajprije zahvaljujući Šariću i Blassingameu izvukli na kraju pobjedu.

Posljednja četvrtina je pak bila vrlo sadržajna, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, Ivanov je zaradio nesportsku pogrešku, a na drugoj strani Jagodić – Kuridža i Rozić su se ukazali kada je bilo najpotrebnije s važnim ubačajima. Na samome kraju nakon “festivala promašenih slobodnih bacanja” gosti su se pokazali spretnijima i zasluženo slavili.