Cibona na Planinićev i Nakićev pogon nadigrala VROS

Cibona je na gostovanju u Osijeku nadigrala VROS na pogon Darka Planinića. U odsustvu dvojice reprezentativaca, Matea Drežnjaka i Roka Prkačina, Vukovi nisu imali problema doći do pobjede na gostovanju kod Brokera čiji je roster načet ozljedama.

VROS – Cibona 91:105

Gosti su vrlo brzo stekli osjetniju prednost. Veće značajnije odvajanje se ubilježilo na samome kraju prve dionice kada su Zagrepčani preko Nakića i Reynoldsa pobjegli na plus 11 (20:31). Dobru rolu je odradio mladi Danko Branković sredinom druge dionice kada su Cibosi poveli s 26:40. Lisica je ubrzo doveo Osječane na minus sedam, ali se na poluvrijeme ipak odlazi s rezultatom 41:53 nakon polaganja Damira Markote.

Treća dionica prolazi u znaku Tonija Nakića. Šibenčanin je bio svestran i razigran te držao goste na distanci od 10 do 15 poena razlike. Par dobrih minuta imali su Scottie Reynolds i Darko Planinić, a četvrtinu s dva zakucavanja u nizu zaključuje Branković. (66:81).

Osječani su tada posustali pa je prednost u završnici susreta još dodatno narasla (i do 20 razlike), ali je konačan rezultat 91:105 postavio Đorđe Topolović.