Cibona nanijela Cedeviti prvi poraz

Cibona je slavila protiv Cedevite rezultatom 66:51 u susretu čvrstih obrana, a susret je riješen krajem treće četvrtine kada su se zakačili Jerrel Blassingame i Jusuf Nurkić te zaradili isključenja. Nurkić je nosio Cedevitu u ovom susretu i nakon njegovog isključenja, Cedevita je zabila samo tri poena u posljednjoj četvrtini, a niti jedan nije bio iz igre. Ovo je prvi poraz Cedevite u ABA ligi, dok je Cibona sada na tri pobjede i dva poraza.

Cibona – Cedevita 66:51 (20:15, 31:29, 51:48)

Cibona: Žižić 15, Šarić 11, Janning 10, Planinić 7, Rozić 7, Jagodić Kuridža 6, Strawberry 6, Blassingame 4, Kus, Junaković, Gabrić, Arapović.

Cedevita: Nurkić 14, Bilan 9, Ramljak 8, Zubčić 7, Smith 6, Baždarić 5, Suton 2, Mazalin, Babić, Delaš, Baltić, Tomas.

Susret je bolje otvorila Cibona koja je poenima Andrije Žižića i Blassingamea povela 4:0. Cedevita je prve poene postigla nakon dvije minute igre kada Marino Baždarić i Nolan Smith dvicama poravnavaju. Cibona u nastavku četvrtine bolja, a do najveće prednosti došla je tricom Marina Rozića početkom sedme minute susreta kada je imala vodstvo od 16:7. Cedevita posljednje četiri minute prvog perioda zaključuje serijom 8:4 i smanjuje na 20:15.

Drugu četvrtinu gledali smo čvrste obrane, a Cedevita je krenula serijom 7:0 i po prvi puta na susretu s pogođena dva slobodna bacanja Tomislava Zubčića vodi rezultatom 20:22. Od tog trenutka pa do kraja prvog poluvremena igralo se koš za koš, Cibona bi povela s dva poena razlike, pa bi Cedevita izjednačila. Cibona je na odmor ipak otišla s dva poena prednosti, 31:29.

Obje momčadi nastavile su s neizvjesnom igrom i u trećem periodu, a gledali smo česta izmjenjivanja u vodstvu. Najveće probleme Ciboni radio je sjajni Nurkić koji je u 12 minuta na terenu postigao 14 koševa uz valorizaciju 21, ali onda se desio ključni trenutak koji je usmjerio susret na mlin Cibone. Nurkić i Blassingame bacili su se za jednom loptom. Prvi do nje je došao Nurkić, a Blassingame se bacio na njega, a laktovi su mu završili na Jusufovoj glavi što se centru Cedevite nije svidjelo pa ga je odbacio od sebe malo jače nakon čega je play Cibone krenuo natrag na njega dok je još ležao napodu. Nurkić ga je odgurnuo nogama, a nakon sitnog koškanja igrača, situacija se smirila. Oba igrača su na kraju bila isključena. Bilo je to kod rezultata 49:45 za Cibonu. Matt Janing je zakucao za +6, a Smith tricom na kraju četvrtine smanjio na 51:48.

Cedevita je nakon isklučenja Nurkića postigla samo tri poena u posljednjoj četvrtini! Sva tri je postigao Miro Bilan s linije slobodnih bacanja, dok ih je Cibona zabila 15 i tako nanijela Cedeviti prvi poraz u ABA ligi ove sezone. Biti će vatreno ove sezone na susretima ova dva kluba.

Cibonu su do pobjede doveli Žižić s 15 koševa i sedam skokova, Dario Šarić ostvario je double double s 11 poena i 11 skokova, a tome je pridodao i tri asistencije. Janning zabio je 10 uz četiri asistencije. Spomenimo i Blassingameovih sedam asistencija.

Neven Spahija Jasmin Repeša

Kod Cedevite jedini dvoznamenkasti Nurkić, koji je do isključenja odigrao tek 12 i pola minuta, a zabio je 14 poena i uhvatio sedam skokova. Statistika bi mu bila još uvjerljivija da je odigrao i posljednjih deset minuta. Bilan je zabio devet poena uz četiri skoka, a Ivan Ramljak osam uz također četiri skoka.