Cibona poražena od Igokee

U posljednjem kolu ABA lige u Draženovom domu pred 1000 gledatelja Cibona je upisala novi poraz. Gosti iz Laktaša, Igokea, zasluženo su slavili i tako zaključili regularni dio sezone na prvom mjestu.

Prva četvrtina je uglavnom protekla izjednačeno, igralo se koš za koš i obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu. Dvije minute prije kraja prve dionice gosti su imali vodstvo  14:17, najveće dotad, no Cibosi su zaključili četvrtinu serijom 8:2, zahvaljujući Dariju Šariću i Andriji Žižiću, i na kratak odmor otišli s plusom od tri poena (22:19).

U nastavku su pak gosti ubacili u višu brzinu i preko Branka Jorovića, koji veže pet poena, dolaze do osjetljivije prednosti (24:30), što je primoralo Danijela Lutza da pozove minutu odmora. Jorović i Štemberger su zatim nastavili pogađati i prednost je brzo rasla (29:40). Do poluvremena su gosti uspjeli iskontrolirati rezultat i na odmor se otišlo s dvoznamenkastim zaostatkom Cibone (36:46).

U drugom dijelu su se probudili Blassingame i Strawberry pa su se Cibosi nakon samo tri minute igri uspjeli približiti na samo tri poena zaostatka (47:50). Logičnim slijedom su pozvali gosti minutu odmora i nakon nje ponovno se gosti odvajaju. Joroviću se približio i Corsley Edwards pa je vodstvo gostiju opet bilo dvoznamenkasto (55:65) dvije minute prije kraja trećeg perioda.

U posljednjem periodu gosti su se držali na dvoznamenkastoj prednosti, Vukovi su propuštali iskoristiti Igokeine promašaje pa su im se i oni pridružili u seriji grešaka i promašaja. Edwards je nakon ulaska u igru četiri minute prije kraja zakucavanjima ubijao nadu domaćina u povratak u egal. Gosti su do kraja mirno utakmicu priveli kraju i završilo je rezultatom 78:87.

Najefikasniji u redovima Cibone bili su Andrija Žižić s 20 i Jerel Blassingame sa 16 poena i osam asistencija. Kod gostiju su se istaknuli Branko Jorović s 23 ubačaja i Siniša Štemberger sa 16 koševa.