Novi Zagreb deklasirao Jolly, Pleteru pobjeda u Splitu

Deseto kolo potvrdilo je da su pravi lideri A1 prvenstva Hrvatske još uvijek neporaženi Novi Zagreb, koji je s lakoćom pobijedio u derbiju kola Jolly JBS, te Gospić koji na svom Balinovcu nije imao milosti za Puljanke. Medveščak je također s lakoćom dobio Agram-ZG, koji još uvijek bez pobjede čvrsto tavori na začelju ljestvice.

[rezultat zid=56]

U prvom susretu desetog kola A-1 lige za žene Pleter je na gostovanju kod Splita ostvario uvjerljivu pobjedu.  Tokom cijelog susreta gostujuće igračice su pokazale kvalitetu više i predvođene izvrsnom Miom Mašić zasluženo odnijele  dva boda u Rijeku.

Početni dio prve četvrtine protekao je u izjednačenoj igri s obije strane. No, pri samom kraju četvrtine Pleter radi seriju od 8:2 te prelazi u prvo uvjerljivije vodstvo u susretu. Nakon deset minuta semafor je pokazivao 25:18. U drugoj četvrtini Mia Mašić pokazuje da će ovo biti njena večer. Postiže 10 poena i održava prednost svoje ekipe.  Na poluvremenu semafor pokazuje 46:38.
Treća četvrtina donosi malo bolju igru gošći koje svoji igru kapitaliziraju te lagano povećavaju svoju prednost koja je na kraju četvrtine iznosila 11 razlike. U posljednoj četvrtini uz sve Splitske pokušaje da uvedu utakmicu u egal kod Pletera se budi i Katarina Mrčela te sa svojim iskustvom pomaže svojoj ekipi da do kraja utakmice održi i ponešto poveća svoju prednost.

Na kraju semafor je pokazivao 95:79 te su Riječanke zadovoljno napustile parket Gripa. U pobjedničkim redovima daleko najbolja izvrsna Mia Mašić sa postignutih 28 koševa  uz valorizaciju 31 dok je kod poraženih najefikasnija bila Josipa Zovko sa 18 postignutih poena.

Boran Grgin, trener Splita: “Bez obzira na neka nerealna predviđanja da smo mi favoriti u utakmici protiv Pletera, znali smo da će biti jako teško jer sva ta kvalitetna imena kod protivnika moraju jednom proigrati. Nažalost, dogodilo se to danas, protivnik je bio iznimno raspoložen u napadu, za razliku od nas koji smo promašili i nekoliko čistih zicera u trenucima kad se lomila utakmica. Također, imam zamjerke na našu obranu jer je nedopustivo kod kuće primiti 95 poena ma kako protivnik bio raspoložen.Sve čestitke Pleteru, a mi se moramo skupiti i podići našu igru u zadnjem kolu, ako mislimo pobijediti u Zadru.

[rezultat zid=61]

Nakon niza poraza Omišanke su napokon okusile slast pobjede. U ne odveć kvalitetnom susretu porazile su ekipu Zadra. Prvo poluvrijeme je donijelo izjednačenu igru sa obje strane. Ni jedna ekipa nije mogla napraviti malo veću prednost. Nakon prvih deset minuta gošće su vodile sa 2 poena  prednosti da bi do poluvremena taj rezultat došao na 31:31. I tad usljeđuje velika crna rupa i igri Zadranki, domaća ekipa predvođena Ivanom Šerić radi seriju od 16:4 te odvodi susret u mirne vode.  Kraj treće četvrtine je donio prednost Omišankama od 52:43. U posljednoj četvrtini domaća ekipa je rutinski odvela utakmicu do kraja te na kraju zasluženo slavila rezultatom 66:53.

Trenerica Marina Mazija nije bila na kraju nezadovoljna izvedbom Zadra: “Odigrali smo dobru utakmicu, u okviru onoga što smo u ovom trenutku mogli pružiti i igračice zaslužuju pohvale za ono što su pokazale. Utakmica s Trešnjevkom, odigrana prošli utorak, dosta nas je iscrpila tako da smo u Omišu pred kraj utakmice pali u fizičkom dijelu, što inače nije naš običaj. Osim toga, malo nas je i iznenadila odlična Ivana Šerić. “

U pobjedničkim redovima najefikasnija Ivana Vrvilo sa 17 poena dok je u poraženom sastavu efikasnija od ostalih bila Lara Majstorović koja je postigla 15 koševa.

[rezultat zid=57]

U Gospićkom Balinovcu sve po očekivanjima. Već od samog početka susreta domaća ekipa je pokazala razliku u kvaliteti i sa svakim novim napadom njihova prednost je rasla. Već nakon prvih deset minuta bilo je ogromnih 40:4 i sve je bilo riješeno.  Do kraja susreta „Vile Velebita“ su povećavale svoju prednost i srušile ovogodišnji rekord postignutih poena u A-1 ženskoj ligi. Na kraju susreta semafor je pokazivao ogromnih 125:57.
Kod Gospićanki koje su imale šest dvocifrenih igračica najefikasnije Emanuela Salopek i Ivana Jurčević sa po 22 poena, dok je sa druge strane Maja Ramljak također postigla 22 poena.

[rezultat zid=58]

Novi Zagreb je uvjerljivo svladao šibensku ekipu koja je u Trnsko došla bez ozlijeđene Luce Ivanković. Raspoložene Antonija Mišura i Kristina Benić bile su nedovoljne na šibenskoj strani da bi se nešto značajnije moglo dogoditi ili oduprijeti i u najmanju ruku ravnopravno igrati s Novim Zagrebom. Ovog puta Lupice su zasjenile Jollyjete u svim elementima košarkaške igre i utakmica niti jednog trenutka nije imala neizvjestan tok. Posebno je bila šuterski raspoložena Sandra Mandir te je svojom igrom još jednom pokazala zašto je među deset  nominiranih igračica za najbolju u Europi.

Najefikasnija kod Novog Zagreba bila je Sandra Mandir s 24 koša, Latoya Williams 14, Mirna Mazić 12, Matea Vrdoljak 11 i Lana Pačkovski 10 koševa. Antonija Mišura s 26 i Kristina Benić 15 postigle su više od polovine šibenskih koševa što samo ukazuje na viđenu činjenicu da ni u igri ni na ionako tankoj klupi Jollyjeta nije bilo raspoložene suigračice.

Novi Zagreb je više nego zasluženo visoko porazio Jolly JBS i ostao na čelu prvenstvene ljestvice kao  jedini neporaženi klub u A1 ženskoj košarkaškoj ligi Hrvatske.

[rezultat zid=59]

Medveščak je u jednoj laganoj utakmici bez većih napora dobio Agrama-ZG. Susret je više sličio na trening nego li na prvenstvenu utakmicu u kojoj su Medveščaku bodovi bili posebno važni kako bi preuzeo treću poziciju na prvenstvenoj ljestvici i o njoj odlučio u izravnom susretu sa šibenskim Jollyjem slijedećeg vikenda na Baldekinu.

Najraspoloženije igračice Agramove trenerice Tine Periša na Pešćenici su bile najiskusnije  Iva Mežnarić s 19 i Branka Vukičević s 14 postignutih koševa.

Učinkom double-double u redovima Medveščaka istaknule su se Ivana Tikvić (13 koševa i 10 skokova) i Ana-Marija Begić (11 koševa i 10 skokova), a najefikasnija je bila Anja Majstorović koja je ubacila 16 koševa. Dvoznamenkastim učinkom pridružile su im se i Nina Premasunac 13 i Iva Todorić 10.

[rezultat zid=60]

Trešnjevka se i te kako morala pomučiti kako bi dobila Dubrovčanke koje su bolje otvorile utakmicu i prvu četvrtinu riješile u svoju korist 18:16. I druga četvrtina se igrala čvrsto s malim brojem koševa. Trešnjevka niije uspjela, mada se trudila, stići do poluvremena gošće iz Dubrovnika koje su ga riješile u svoju korist 27:26. Završetkom treće četvrtine “zelene” su uspjele poravnati rezultat na 39:39 i onda slijedi po ekipu iz Dubrovnika loša završna četvrtina koju Trešnjevka ipak uspijeva riješiti u svoju korist 18:12 i na taj način dobiti ovu neizvjesnu utakmicu.

Po dvije igračice na obadvije strane su se posebno istaknule. Kod Trešnjevke mlada Iva Slonjšak koja je postigla 18 koševa i iskusna Irena Čunčić s 12. Kod Dubrovčanki najbolje Ivona Matić s double-double učinkom (20 koševa i 15 skokova) i Emilija Babun s 12 postignutih koševa.