Cibona protiv Šibenika nastavila pobjednički niz

Cibona je u osmom kolu domaćeg prvenstva u Draženovom domu porazila momke iz Draženova grada Šibenika sa 107:72, te je sa sedam pobjeda i dalje s Cedevitom na vrhu prvenstvene ljestvice. Ovo je ujedno i šesta uzastopna Cibonina pobjeda, gledajući A1 i ABA ligu, dok je GKK Šibenik ubilježio i sedmi poraz u Ligi za prvaka.

Cibona – GKK Šibenik 107:72 (27:20; 50:39; 78:58)

Cibona: Kus, Planinić 11, Blassingame 9 (6 as), Šarić 17 (8 sk), Rozić 10, Jagodić Kuridža 14 (7 sk), Junaković 5 (5 as), Mavra 5, Arapović 8, Siriščević 9 (3 ol), Gabrić 6, Krušlin 13 (3 ol).

GKK Šibenik: Radovčić 2, Andabaka, Mišić 13, Kalpić 9, Bašić 10, Blaće 3, Vukičević, Španja 2, Šamadan 3 (6 sk), Badžim 12, Petani 18 (5 as).

Cibona se odmah na početku susreta postavila autoritativno i povela s 9:0 nakon svega dvije minute, a gosti se na polovici četvrtine donekle vraćaju u susret i na krilima Tea Petanija prilaze na 16:11. Igrači Slavena Rimca u nekoliko su navrata do kraja četvrtine dizali prednost na dvije znamenke, da bi Ozren Mišić košem i dodatnim slobodnim bacanjem postavio 27:20 na isteku prvih deset minuta. Upravo su Mišić i Petani po posljednji put vratili Šibenik u igru i to u 15. minuti kada su s dvije uzastopne trice približili Narančaste na 35:31. Tada na scenu stupa Cibonin oporavljenik Filip Krušlin i sa deset svojih poena odvodi domaćina na veliki odmor s ljepših 50:39.

Gosti iz Šibenika u dva su se navrata početkom drugog poluvremena približili na šest koševa zaostatka, a Cibosi su susret prelomili u osam minuta između treće i četvrte četvrtine, kada su serijom 23:5 otišli na nedostižnih 82:58. Do kraja susreta priliku su u obje momčadi dobili igrači s manjom minutažom, a domaćini su razliku podigli na najvećih i konačnih 107:72.

Najefikasniji u redovima Cibone bio je Dario Šarić sa 17 poena i osam skokova, Marko Jagodić-Kuridža dodao je 14 uz osam skokova, a Krušlin je dodao 13 ubačaja. Kod gostiju se s 18 poena i pet asistencija istaknuo Petani, a 13 koševa dodao je Mišić.

Sljedeće kolo na rasporedu je u srijedu kada Cibona u gradskom derbiju u Trnskom igra protiv Zagreba, dok je Šibenik domaćin Alkaru.