Zadrovih 14 trica za +20 u Sinju

Zadar je uspio ostvariti pobjedu na tradicionalno vrućem gostovanju u Sinju. Iako su se igrači Alkara u nekoliko navrata pokušali rezultatski približiti Zadru koji je prednost imao gotovo od samog početka susreta, odličan zadarski šut za tri poena (14 pogođenih od 26 pokušaja) zapečatio je sudbinu domaće momčadi u ovom susretu. Krajnji rezultat bio je 61:81.

Alkar – Zadar 61:81 (18:22, 30:42, 46:63)

Alkar: Gaurina 16, Mikulić 15, Vitali 12, Modrić M. 6, Kanaet 6, Perajica 6, Zupčić, Boban Jo., Buzolić, Bilandžić, Modrić S., Boban Ju.
Zadar: Lyons 23, Ramljak 16, Prostran 15, Sobin 10, Ivanov 8, Dijan 5, Lawrence 2, Đugum 2, Šutalo, Bašić, Kraljević, Batur.

Početak utakmice biva izjednačen, dok nakon deset minuta igre Zadar vodi s 18:22. S 10 koševa u koje je ugradio tri trice posebno se istaknuo igrač gostujuće momčadi Toni Prostran. S druge strane Mirko Modrić otvara susret sa šest poena.

Tek u drugoj minuti nastavka prve koševe tog perioda zabija Mark Lyons, iz slobodnih bacanja, za 18:24 u korist Zadra. Ubrzo nakon toga pogađa i šut za tri poena, a Toni Dijan polaže za 18:29 i odlazak plavo-bilih na dvoznamenkastu prednost. Na 21:29 smanjuje Nikola Gaurina, no Lyons uzvraća duplom dozom trica, s dvije u nizu dovodi svoju momčad do 21:35, velikih +14. Do isteka 20. minute Sinjani tek neznatno smanjuju prednost zadarskih igrača, kroz rezultat 30:42.

Treću dionicu još jednom tricom otvara raspoloženi Lyons. U preostalom dijelu četvrtine budi se Ivan Mikulić, koji uz pomoć suigrača nastoji smanjiti prednost protivnika, te zabija 10 koševa, no na žalost njega i momčadi, sa zadarske strane budi se Marko Ramljak. On prvo, kada se Alkar približio na 41:49 košem Mate Perajice, zabija dvije trice u nizu za povećanje odstojanja svoje ekipe, a zatim zabija još jednu tricu za +18 Zadra, da bi četvrtinu finiširao zakucavanjem za 46:63.

Gaurina sjajnom serijom od osam uzastopnih poena (dva pogođena šuta za tri poena) otvara zadnji dio dvoboja i smanjuje zaostatak Alkara na devet koševa. No, tricaškom rapsodijom Lyonsa i Ramljaka koji preko četiri ubačena šuta za tri poena postižu zadnjih 12 koševa momčadi, Zadar odlazi na +20 i konačni rezultat 61:81.

Kod Zadra posebno se istaknuo Amerikanac Lyons koji je pogodio sedam od osam upućenih šuteva iza linije za tri poena, a uz dva pogođena slobodna bacanja završio je susret s 23 poena. Pratio ga je Prostran s 15 koševa (četiri trice) i šest asistencija te Ramljak sa 16 poena (tri trice).

Miljenike sinjske publike predvodili su Gaurina sa 16, Mikulić s 15 i Toni Vitali s 12 koševa.

Zadru je ovo sedma pobjeda, uz koju ima dva poraza, dok je Alkar danas ostvario šesti poraz, dok pobjeda na kontu ima tri.