Cibona slavila kod Igokee

U okviru 24. kola ABA lige Cibona je stigla u Laktaše tražiti pobjedu kojom bi došla nadomak plasmana na Final Four. Na ruku im ide i poraz Budućnosti kod Cedevite.

Igokea – Cibona 55:67 (18:24: 34:31: 47:55)

Igokea: Dozet 4, Jorović 25, Knežević 2, Gajović, Radukić, Nikolić 4, Gordić 6, Gipson 7, Klještan, Bakić 3, Štemberger 1, Bunić 3.
Cibona: Kus, Blassingame 17, Šarić 12, Planinić 16, Rozić 2, Siriščević 10, Arapović, Jagodić-Kuridža 10, Demo, Mavra, Junaković.

Cibona je odlično ušla u utakmicu, Jerel Blassingame je probijao obranu i dijelio asistencije, Darko Planinić je zatrpao koš domaćina, a Dario Šarić gradio reket i hvatao skokove kao na traci. Igokea se nikako nije snalazila na kombiniranu obranu Vukova i nakon prve četvrtine na semaforu stoji 18:24.

U drugom poluvremenu sve je krenulo po starom, Cibona je dosegla plus 11 i onda odjednom stala. Sve je prestalo funkcionirati, frustrirani Šarić je pogubio pet lopti, na drugoj strani Branko Jorović je nemilice pogađao. Igokea je nevjerojatnom serijom 14:0 zaključila prvo poluvrijeme i prekrenula rezultat u svoju korist.

U drugo poluvrijeme Cibona je ušla „resetirana“. Napokon je proradio napad, Blassingame je preuzeo odgovornost te s pet vezanih poena ponovo odveo Cibonu u vodstvo. Konsolidirao se i Šarić i napokon zabio poene iz igre, impuls je dao  Marko Jagodić-Kuridža te unatoč izostanku podrške ostatka vanjske linije Cibona je s plus osam dočekala posljednju četvrtinu.

Igokea je nastavila s očajnom igrom u napadu, Sergerio Gipson iz igre je šutirao 3/16, Nemanja Gordić 3/12, Jorović nije mogao sam sve zabiti i Blassingame je simultankom odveo Vukove na maksimalnih plus 15 i mirno zaključio utakmicu za veliku pobjedu vrijednu možda i plasmana na Final Four.

Na kraju je američki razigravač upisao 17 poena, devet asistencija, tri skoka i tri ukradene lopte, Planinić je dodao 16 poena uz 5 skokova, a Šarić 12 poena uz 13 skokova, na drugoj strani usamljen je ostao Jorović s 25 poena i sedam skokova.