Cibona slavila na istoku grada

U sportskoj dvorani u Dubravi domaći Furnir je točno u podne ugostio Cibonu. Vukovi su bez većih problema uspjeli slaviti rezultatom 84:100.

Nakon što je novi trener momčadi iz Dubrave Jeronimo Šarin na fantastičan način debitirao na klupi pobjedom u četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića protiv Zaboka, Cibona je danas u HT Premijer ligi očekivano bila prevelik zalogaj. Prva dionica susreta bila je izrazito efikasna, Cibosi su ubacili 31 poen, dok su domaćini brojali do 22. Do kraja poluvremena uspjela je Dubrava održati rezultatski zaostatak na – 12.

U drugom poluvremenu Vladimir Jovanović rasporedio je minutažu svojih igrača, a Cibona je bez većih postepeno povećavala prednost te na kraju dozvolila Dubravašima da ublaže poraz za konačnih 84:100.

Najbolji pojedinac dvoboja bio je kapetan Cibone Roko Prkačin s 19 poena i 6 skokova, Darko Planinić dodao je 18 poena uz 5 skokova. Kod Furnira se istaknuo Tramaine Andre Isabell s 19 poena i 9 asistencija.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDJE.

Cibona je sada na omjeru 14:3, dok Furnir ima 4 pobjede i 16 poraza.

Derbi kola bit će odigran danas, u subotu s početkom u 17.30h, kada će na Gripama Split pred kamerama HRT-a ugostiti Zadar.