Cibona slavila protiv Budućnosti i nadoknadila -7 iz prve utakmice

Vukovi su poslje fantastične predstave u prošlom kolu protiv Szolnokija u ovom ugostili Budućnost iz Podgorice. Naša ekipa je upisala važnu pobjedu te tako ostala u igri za završni turniru. Izuzetno je pozitivna stvar kako je Cibona dobila ovu utakmicu s više od sedam razlike te tako u eventualnom krugu s Budućnosti ima bolji omjer.

Cibona – Budućnost VOLI 65:55 (15:13; 29:28; 50:41)

Cibona: Blassingame 12 (3sk, 9as), Šarić 18 (13sk, 2as, 4ol), Rozić 6 (7sk), Jagodić-Kuridža 6 (7sk), Junaković, Gabrić, Demo, Sirišćević 10, Mavra, Planinić 10 (7sk)
Budućnost VOLI: Šehović 14, Mihailović 2, Popović, Subotić, Komatina, Mugosa, Vitkovac 8, Protić 6, Popović 7, Akindele 5, Ivanović 7, Coleman 6

Prva četvrtina prošla je uglavnom u ispitivanju snaga. Niti jedna momčad nije došla do značajnije prednosti, a i samo otvaranje je bilo izjednačeno. Kod Cibone dvojac – Dario Šarić i Jarel Blassingame je kreirao većinu akcija dok su se gosti oslanjali uglavnom na vanjski šut koji ih nije pretjerano služio. Prva dionica igre završena je 15:13 u korist naše momčadi.

Otvaranje nastavka sličilo je onom protiv Union Olimpije. Vukovi su zaigrali slabije i gosti iz Podgorice su to kapitalizirali, dobro je odigrao Suad Šehović pa je nakon sedam minuta bilo plus pet za Budućnost. Razigrao se tada američki razigravač i ubacio par vezanih poena za Vukove te vratio domaću momčad u igru. Cibosi su ponovo poveli i unatoč slabo odigranih zadnjih par napada na poluvrijeme su otišli s prednošću, točnije bilo je 29:28.

Vukovi su bili fantastični u trećem dijelu koji je počeo malo usporeno, ali kako se išlo prema kraju tako je domaća ekipa bila sve bolja. U 27. minuti bilo je izjednačeno 39:39, a onda je krenuo Dario Šarić, a ispratila ga je cijela petorka. Posebno dobar bio je Darko Planinić koji je ubacio neke važne poene. Do kraja dionice Cibona radi seriju 11:2 i osigurava plus devet za završnih deset minuta.

Cibona početne četiri minute nije ubacila koš, a na drugoj strani šest veže Nemanja Protić i vraća utakmicu u egal. Seriju gostiju prekinuo je Ivan Siriščević tricom iz kuta, a važan trenutak dogodio se kada je Akindele dobio petu osobnu, a klupa Budućnosti tehničku pogrešku te je Cibona otišla na šest koševa prednosti.

Vukovi do kraja utakmice nisu ispustili stečenu prednost, nego su je i povećali. Fanatičnom borbom u obrani i zalaganjem slomljena je Budućnost koju nije niti šut služio u ovoj utakmici.

Sljedeće kolo igra se zagrebački derbi, a Budućnost će na domaćem terenu snage odmjeriti s ekipom Širokog.