Jollyju derbi protiv Zagreba

U derbiju 11. kola A1 lige Jolly JBŠ je ugostio Zagreb. Na Baldekinu su slavili domaći te se tako ponovno ugurali među pet momčadi koje imaju mjesto u Ligi za prvaka.

Jolly JBŠ – Zagreb 72:68 (14:19; 39:35; 56:45)

Jolly: Gulam 3, Roso 2, Paul 12, Katura 8, Kozić 5, Vrlika 15, Surina 6, Mrva 3, Bubalo 2, Vrsaljko 11, Perković, Cinac 5.
Zagreb: B. Žganec 3, Šarac 11, Halilović 21, Mileković 11, K. Žganec 7, Brnas 11, Tešija 2, Vuković, Sertić, Milekić, Rogić 2.

Dino Cinac tricom za Jolly je otvorio utakmicu. Do sredine prve četvrtine igralo se koš za koš, a potom su gosti iz Zagreba preuzeli inicijativu. U 11. minuti su Mravi pobjegli na šest razlike i tu su stali. Večeras indisponirani Karlo Žganec na početku druge dionice napravio je četvrti prekršaj te napustio igru. Njegovu ulogu preuzeo je brat Bruno.

Jolly je podigao agresivnost, a u napadu se poboljšao protok lopte. Do odlaska na veliki odmor minus pet nakon prvog predaha pretvorili su u plus četiri. Miguel Paul s osam poena i Denis Vrsaljko sa sedam predvodili su domaćina, a kod gostiju Miralem Halilović ubacio je deset.

Na početku drugog poluvremena Halilović je držao Zagreb u igri. Ipak, nije mogao sam. Sredinom treće dionice Bankari rade seriju 10:0 i bježe na velikih plus 12. Danijel Jusup u međuvremenu više nije imao što čekati te je na parket vratio Karla Žganeca. Prednost domaćih počela se topiti, a upravo na krilima trenutnog MVP-a lige Zagreb je izjednačio pet minuta prije kraja susreta. Jolly je potom ponovno pobjegao na plus šest te se činilo da je utakmica gotova.

Halilović i Ivan Mileković napravili su seriju 7:0 i doveli Zagreb u vodstvo dvije minute prije kraja susreta. Nažalost po goste, tu su i stali. Na kraju je junak susreta postao mladi Juraj Kozić koji je prvo ubacio tricu, a potom i bacanjima potvrdio pobjedu. Zanimljivo je kako prije se prije toga nije upisao u strijelce. Utakmica je završena rezultatom 72:68. Paško Vrlika je kod domaćina ubacio 15 poena, a Halilović je kod Mrava bio najefikasniji s 21 ubačajem.

Jollyu je ovo druga pobjeda u nastavku sezone, a Zagrebu drugi poraz. Bodovno su izjednačeni na tablici s omjerom 7-4. U sljedećem kolu Zagreb očekuje još jedan derbi, protiv Kvarnera, dok će Jolly po bodove u Slavonski Brod.