Cibona je u Rijeci pobjedom nad Kvarnerom 88:71 prekinula negativni niz od tri uzastopna poraza, skoro identičnim rezultatom kao u prvom međusobnom susretu kada je Cibona slavila 88:72.

Predvođeni vrlo raspoloženim Markom Jagodićem Kuridžom Zagrepčani su od samog početka utakmice uzeli kontrolu utakmice u svoje ruke. Minimalnu prednost s kraja prve četvrtine Cibosi do poluvremena dižu na +8, a u drugom poluvremenu rutinski odrađuju posao te utakmicu zaključuju s prednošću od 17 koševa.

Bili su Cibosi zakucavanjem Ante Tonija Žižića dvije minute prije kraja susreta i na +21, no uspijevaju domaći preko Davora Konjevića i Davida Ferenčića ublažiti poraz.

U redovima Kvarnera nisu nastupili Mauro Veljačić i Ivan Miličević pa su njihov napadački učinak preuzeli Dino Cinac i Marjan Čakarun. Cinac je utakmicu završio s 22 koša i 6 skokova, dok je Čakarun pridodao 18 poena, 7 skokova i 3 asistencije.

Jagodić Kuridža je nakon loše predstave u prethodnom kolu protiv Zadra pružio puno bolju partiju ubilježivši 21 koš, 13 skokova i dvije asistencije. Jednu od boljih predstava ove sezone pružio je i mladi Žižić koji je bio najefikasniji Cibos s 26 koševa i 4 skoka.

Pobijedili smo no uz vrlo lošu igru. Ovo je možda najslabija naša utakmica ove sezone. Srećom, nisu igrala dva bitna domaća igrača i zato smo došli do pobjede. Moramo biti bolji u završnici jer ako ćemo biti ovakvi, sezona je za nas završena“, izjavio je razočarani trener Cibone Slaven Rimac nakon susreta.

U posljednjem kolu Cibona u utorak dočekuje sinjski Alkar, dok Kvarner u srijedu gostuje u Zadru.