Cibona slavila u derbiju

U 22. kolu ABA lige u derbiju začelja košarkaši Cibone upisali su vrlo važnu pobjedu nad Splitom. Pogođeni izostancima Filipa Krušlina i Nikole Vujčića, Splićani su tako produžili negativan niz i još više pogoršali svoj položaj na ljestvici. Cibosi su preuzeli inicijativu od početka i zasluženo slavili s 81:73.

Krenuli su Splićani u susret s kombiniranom petorkom, prvi puta ove sezone s oporavljenikom od teške ozljede, Tonijem Katićem i novopridošlim Ivanom Siriščevićem u prvoj petorci. Dobro su se i držali s njima na parketu u uvodnom dijelu susreta, odnosno dok su oni bili na parketu Splićani su čak bili u vodstvu (6:7, 9:10).

Zatim su ušli igrači koji su cijelu sezonu bili nositelji igre Splita, Ivan Mimica i Srđan Subotić i Cibosi su dobro iskoristili njihovo zagrijavanje u susret i mini serijom zaključuju četvrtinu zakucavanjem Strawberryja (16:11).

U nastavku Cibosi dobro drže prednost većinu dionice. Pred kraj četvrtine Žuti se još više približavaju projektilom Vedrana Vukušića. Ne uspijevaju iskoristiti greške domaćina i unatoč forsiranju šuta za tri poena, koji je na slaboj razini, i preokrenuti rezultat u svoju korist. Andrija Žižić i Strawberry u završnici pogađaju dva otvorena šuta i na poluvrijeme se odlazi sa 34:25 u korist Cibone.

U drugom dijelu Splićani su ubrzali napad pod Katićevom palicom i zbog neiskorištenih slobodnih bacanja, ponajprije Josipa Sobina, nisu uspjeli istopiti prednost (44:36). Prebacili su se Cibosi na zonski pressing i od plus šest poena preko Blassingamea i Žižića bježe na plus 11.

Do kraja četvrtine Splićani su se približili na samo minus pet preko Kraljevića, ali Žižić sa zvukom sirene pogađa tricu za 55:47 Cibone nakon tri četvrtine.

U posljednjem periodu Žuti se približavaju brzo na minimalni zaostatak zahvaljujući dva ishitrena šuta Blassingamea i kontra napadima Mimice i Siriščevića su brzo istopili prednost (55:54).

Razigrao se ponovno Strawberry koji veže pet poena i zatim kontra napad Marina Rozića za seriju 12:3 Cibone za vodstvo 67:57. Do kraja susreta Splićani se nisu približili ozbiljnije i Cibosi su mirno utakmicu priveli kraju. Završilo je s 81:73 za Cibonu.

Najefikasniji u redovima Cibone bili su Žižić s 20 poena i Strawberry s 18, a kod Splićana istaknuli su se Vukušić s 18 i Sobin sa 17 ubačaja.