Šok u Mađarskoj: Szolnoki pobijedio Cedevitu

U 22. kolu ABA lige Cedevita je izgubila bitan dvoboj od mađarskog predstavnika te tako dodatno srozala svoje šanse za nastup među četiri najbolje ekipe lige. Szolnoki Olaj se pak ovom pobjedom izjednačio na začelju s još tri ekipe i čeka ih grčevita borba za ostanak.

Hrvatski predstavnik bolje je ušao u susret i kapitalizirao to s četiri poena viška nakon prvog perioda. U drugoj četvrtini gledali smo napadački lošu igru Cedevite koja je na odmor otišla s pola koša prednosti.

U 27. minuti utakmice Cedevita je imala devet poena prednosti. Poslije koša Marka Tomasa vodili su sa 33:42, no Mađari su se vratili i slavili u završnici. Ključne stvari odigrale su se nakon koša Mire Bilana za 55:56 u 38. minuti. Šehović je potom zabio dva slobodna bacanja za domaćine, a Vlado Ilievski promašio je tricu.

Na drugoj strani tricu je za 60:56 pogodio Florence, a trener Cedevite Aco Petrović u 39. je minuti kod tog rezultata pozvao timeout. Kad je Horvath napravio prekršaj na Derwinu Kitchenu, američki razigravač pogodio je samo jedno slobodno bacanje. Isto je na drugoj strani za 61:57 napravio Florence, a Goran Suton zatim je zabio za 61:59.

Nažalost, Florence je odmah pogodio za novih +5 (63:59), a u preostalom vremenu Cedevitaši više nisu uspjeli poentirati (Tomas je promašio tricu, a Kitchen dvicu).

Dobivenu bitku u izgubljenim loptama upropastio je hrvatski predstavnik očajnom šuterskom noći s manje od 40% za dva poena i očajnih 17% za tri. U porazu Cedevite najviše su pokazali Miro Bilan s 10 poena i 11 skokova i Bracey Wright koji je ubacio 13 poena i sakupio 7 asistencija.

Kod domaćina 15 koševa je ubacio bivši igrač Cibone Marton Bader, dok je najbolji pojedinac susreta, Sead Šehović postigao 12 poena, sakupio 10 skokova i 5 asistencija i iznudio čak 7 prekršaja.

U sljedećem kolu Cedevita će dočekati beogradski Partizan, dok će Szolnoki Olaj na gostovanje kod vodeće momčadi lige Igokee.