Cibona slavila u Širokom

U pretposljednjem kolu ABA lige Cibona je gostovala kod Širokog te tražila pobjedu za potvrdu nastupa na Final Fouru, a Široki se nadao iznenađenju i većim izgledima za ostanak u ligi. Cibosi su potvrdili status favorita i slavili 84:73. Da definitivno potvrde nastup Budućnost ne smije upisati pobjedu večeras protiv Partizana između osam i 14 razlike.

Široki – Cibona 73:84 (27:19, 39:44, 59:66)

Široki: Vragović, Katić, Mikulić 2, Petrović 2, Bilinovac 3, Young 13, Bošnjak 3, Pašalić 13, Jones 14, Buva 12, Rikić, Opačak 11 .

Cibona: Kus 4, Planinić 11, Blassingame 6 (13as), Demo, Šarić 20 (13sk), Rozić 14, Jagodić Kuridža 5, Junaković 4, Mavra, Arapović, Siriščević 20.

Prva četvrtina je pripala na stranu domaćina, koji su pribranije i učinkovitije ušli u utakmicu i nakon 10 minuta držali vodstvo 27:19. Široki je poveo najviše zahvaljujući pogođenim šutevima za tri poena, u prvoj četvrtini pogodili su četiri trice.

No, u drugoj četvrtini se raspoloženim Šariću i Siriščeviću priključuje i ostatak ekipe te u 18. minuti utakmice slobodnim bacanjima Junakovića prelaze u vodstvo 36:34, a poluvrijeme tricom zaključuje Dario Šarić za prednost Cibone 44:39.

U drugom poluvremenu Cibona je preuzela sve konce igre i podizala svoju prednost, ali kod Širokog je proradio Jonathan Jones i ponajprije tricama uspijevao održavati domaćine na pristojnom zaostatku. No, ne zadugo. S druge strane nisu dužni ostajali Šarić i bivši igrač Širokog Ivan Siriščević koji je za tri poena gađao bez promašaja, četiri od četiri. To je gostima donijelo prednost ud velikih 78:62. Gosti su mirno utakmicu priveli kraju i osigurali završni turnir lige pobjedom od 84:73.

Najučinkovitiji kod Cibone bili su Siriščević i Šarić, postigli su po 20 poena, a Šarić je upisao i 13 skokova. Jerel Blassingame je dodao 13 asistencija. Kod Širokog je najunčikovitiji bio Jones s 14 poena. Širokom u porazu nije pomoglo ni čak 14 pogođenih šuteva za tri poena.

U posljednjem kolu Cibona dočekuje Crvenu zvezdu, a Široki se za ostanak u ligi bori u gostima kod Igokee.