Cibona slomila otpor Igokee

Košarkaši Cibone upisali su novu pobjedu. Nije se puno osjetio odlazak Blassingamea i Cibosi su na teškom gostovanju uspjeli u četvrtoj četvrtini slomiti otpor Igokee. Peta je to pobjeda Vukova ove sezone i nagovještaj moguće dobre serije jer im je ovo druga pobjeda u nizu.

Igokea – Cibona 61:71 (18:16; 30:32; 50:55)

(Bunić 15, Jorović 11; Mavra  17, Markota 16)

Čudno  je bilo gledati Cibose bez Blassingamea, pogotovo jer je Blass bio jedan od nositelja momčadi i činilo se da će to biti veliki hendikep. No, sudeći po večerašnjoj utakmici, njegov izostanak se nije baš osjetio u redovima Zagrepčana.

Logično je bilo da će priliku dobiti neki novi momci, a priliku je iskoristio Dominik Mavra. Mavra je već  u prvom poluvremenu ubacio 10 poena gdje su Cibosi vodili 32:30 nakon poluvremena. U drugom poluvremenu Mavri su se priključili Lalić i Markota pa Igokei nije mogla pomoći jako dobra predstava Bunića koji je ubacio 15 poena i time stvarao probleme Ciboni pod košem.

Utakmica se prelomila početkom posljednje četvrtine kada Vukovi serijom 10:3 bježe na 65:53. Domaćini se od toga nisu oporavili i više nije bilo povratka. Odličnom Mavri (17) pripomogli su Markota sa 16 ubačaja te Lalić s 14 dok je kod domaćina najbolji bio već spomenuti Bunić (15), a solidnu pomoć imao je u Joroviću koji je pridodao 11.