Cibonin treći poraz u Španjolskoj, CB Sevilla bolja za 20 poena

Košarkaši Cibone izgubili su i treću pripremnu utakmicu na španjolskoj turneji. Ovoga puta pobijedila je Cajasol Sevilla kojoj je to bila prva utakmica u novoj sezoni.

Cibona je dobro odigrala tri četvrtine utakmice. Do pred sam kraj prve četvrtine rezultat je bio 24:14, ali domaćin je sa šest uzastopnih koševa smanjio zaostatak na četiri poena. U drugoj četvrtini gledamo izjednačenu igru (23:23), tako da je pitanje pobjednika na kraju poluvremena ostalo otvoreno.

U trećoj dijelu igre dolazi do neobjašnjivog pada, igrači Veljka Mršića u deset minuta uspijevaju postići samo četiri koša, dok je s druge strane raspoložena Sevilla lako dolazila do otvorenih šuteva koje je uglavnom i realizirala. Na kraju četvrtine domaćin ima prednost od 20 koševa, prednost koja je stajala na semaforu i na kraju utakmice.

Aito Garcia Reneses, trener Seville, bio je zadovoljan s današnjom utakmicom. To mu je prva utakmica u novoj sezoni, a i ekipa je bila oslabljena neigranjem Milenka Tepića, Tomasa Satoranskyja i Ondrej Balvina.

Najbolji Cibos bio je Desmond Carter s 21 poenom, a dvocifreni su bili i Tomislav Zubčić i Andrija Žižić s po 12, Dustin Ware je dodao 11, a Davor Kus 10 poena.
U ekipi CB Seville najučinkovitiji je bio ovogodišnje pojačanje Brian Asbury s 18 poena te Juanjo Triguero s 14 poena.

Cibona u utorak protiv Unicaje igra posljednju pripremnu utakmicu u Španjolskoj.

CB Sevilla – Cibona 91:71 (20:24, 43:47, 71:51)

CDB Sevilla Cajasol: Holland 7, Sastre 12, Buckman 4, Triguero 14, Asbury 18, Burjanadze 9, Bokolo 11, Porzingis 2, García 2, Bogdanović 12.
Cibona: Kus 10, Zubčić 12, Carter 21, Žižić 12, Ware 11, Kuridža 5