Cibosi krenuli porazom

Jako čudnom utakmicom otvorena je sezona ABA lige hrvatskih klubova, u kojoj je Cibona u nekoliko navrata imala veliku šansu za pobjedu, ali Vukovi nisu bili u stanju za potpuni preokret i Olimpija je slavila rezultatom 80:85.

Cibona – Union Olimpija 80:85 (21:19; 33:43; 58:65)

Cibona: Kus 7, Krušlin 5, Blassingame 14, Rozić 6, Kuridža 15, Lalić 16, Siriščević 9, Žižić 2, Van Oostrum 6, Gabrić, Barač, Mavra.
Olimpija: Rupnik 15, Marinelli, Horvat, salin 5, Vučetić, Murić 10, Begić 2, Nikolov 21, Mahković 10, Omić 10, Marinović 11, Kanačević 1.

Cibona je sjajno otvorila utakmicu. Obrana je funkcionirala, Blassingame je odlično organizirao napade i Vukovi brzo stvaraju prednost od 5 razlike u trećoj minuti utakmice koja će ujedno biti i najveća prednost Cibone do kraja utakmice. Olimpija se nažalost jako brzo pribrala te se preko sjajnog Hriste Nikolova držala u egalu u prvoj četvrtini. Nikolov je u prvoj četvrtini ubacio 17 od 19 poena Olimpije te je završio utakmicu kao najbolji strijelac Ljubljančana s 21-im poenom.

Do poluvremena gosti igraju puno bolje ulaskom sjajnog razigravača Marka Marinovića preko kojeg po prvi puta u utakmici stvara dvoznamenkastu prednost. Serijom 15-0 odlaze na velikih 21-34. Cibona se izgubila zamjenom nekih igrača i nije pronašla isti ritam do kraja četvrtine, ali su uspjeli zadržati pristojan zaostatak te na poluvrijeme odlaze sa zaostatkom od 10 razlike.

U nastavku Cibona kreće ponovno bolje, Jerel Blassingame sjajnim asistencijama drži Cibonu u priključku, ali se stvari mijenjaju kada nesmotreno dobiva dvije tehničke pogreške i s 5 osobnih otpada iz utakmice. Organizaciju igre je morao preuzeti tek pridošli Van Oostrum koji je imao solidan debi, a pravi izostanak Blassingamea će se tek osjetiti u četvrtoj četvrtini. Treća četvrtina protiče u Ciboninim pokušajima da sustignu rezultat i ogromnim brojem promašenih slobodnih bacanja Olimpije, a četvrtina završava rezultatom 58:65 za Slovence.

U četvrtom dijelu Olimpija ponovno radi razliku. Izostankom Blassingamea, Cibonina organizacija igre pati i Olimpija dobrom obranom i pametnim napadom dolazi na 17 razlike šest minuta do kraja i činilo se da je utakmica gotova. Odjednom Cibona počinje igrati bolju obranu, u napadu Davor Kus zabija nekoliko poena u nizu i Cibona jako brzo dolazi na -10 i utakmica je ponovno bila otvorena. Mora se reći da je Olimpija doista jako pridonjela napetoj završnici sa čak 19 promašenih slobodnih bacanja!

Slovenci su bili na iglama u zadnjoj minuti kada je Van Oostrum pogodio dva bacanja za zaostatak od od samo jednog poena, ali u sljedećem napadu nesigurni Luka Rupnik pogađa oba bacanja za 3 razlike. Cibona i dalje ima šanse za produžetak eventualnom tricom, ali Siriščević u sljedećem napadu neobjašnjivo uzima šut s poludistance koji ne dira ni obruč, a u sljedećem napadu Marinović pogađa oba bacanja za konačnih 80:85.