A2 Centar: Dubravi derbi, Mladost i Gorica sigurni

Treće drugoligaško kolo regije centar ponudilo je derbi neporaženih Zapada i Dubrave, a pobjedu nose lavovi iz Dubrave koji su bili smireniji u završnici. U drugom mini derbiju Hermes Analitica je slavila kod Maksimira, dok su novim pobjedama Mladost i Gorica uz Dubravu ostale jedine neporažene momčadi.

Vodeći na listi strijelaca je Filip Bundović s prosjekom od 26 poena po utakmici, iza njega su Ivan Grgat (22) i Bruno Skokna (21,3).

Kaptol : KK Podsused 101:81 (22:13, 47:39, 79:58)

Kaptol: Poslek 6, Baričević 13, Petrović M. 18, Matić, Kralj 18, Andrijević 12, Češkić, Petrović F., Božić 5, Baran 18, Smolčić 2, Salopek 9.
Podsused: Jesenko 2, Nemec 20, Anić 3, Brčina 3, Vukoja 6, Gluhak 2, Pezelj 2, Katić 2, Harapin 20, Grabarić 14, Smolčić 7, Wieser.

Kaptol je upisao prvu pobjedu u sezoni protiv Podsuseda koji još uvijek čeka svoju prvu drugoligašku pobjedu. Gosti su kakav takav priključak držali prvo poluvrijeme, ali momčad Boška Božića – Pepsija odigrala je furioznu treću četvrtinu i riješila sve dvojbe.

Trojac Marko PetrovićIgor KraljNikola Baran je ubacio po 18 koševa, a kod Podsuseda Damir Harapin i Marko Nemec su ubacili po 20.

Samobor – Mladost 96:104 (24:35, 46:61, 93:87)

Samobor: Levanić B. 12, Belamarić l., Gionechetti H. 10, Šilobod M. 14, Imbod Z., Levanić M. 3, Nakić M. 21, Pavičić P., Mandalinić L. 8, Dragozet H., Gašparac H. 28.
Mladost: Mikšić K. 3, Šabić E. 2, Vučić I. 9, Zebić I. 3, Pešut. L. 13, Bundović F. 34, Lončar M 14, Lebo k. 24, Solomun B. 2, Živko L. -.

Mladost odlično igra u novoj sezoni. Na gostovanju kod neugodnog Samobora momčad Josipa Tusa je već na poluvremenu imala 15 koševa viška što je mirno sačuvala do kraja susreta.

Filip Bundović (34) i povratnik Karlo Lebo (24) su predvodili Mladost do treće pobjede, a kod domaćina koji je ubilježio drugi uzastopni poraz Hrvoje Gašparac je ubacio 28, a Mihovil Nakić 21.

Zapad : Dubrava 88:93 (23:17, 39:45, 63:68)

Zapad: Smiljanić 17, Zadravec 12, Mustapić 3, Krešić 20, Ikić 11, Pavković 6, Marić 11, Markočić, Buljević, Krpeljević, Begić, Čolak 8-
Dubrava: Vragović 12, Jović 2, Pavlović 17, Vodopija 2, Oršanić 2, Kraljević, Grgat 22, Kopanja, Jurković 16, Marić, Bjelanović Nimac 20, Mikulić.

Utakmicu prepunu dramatike odigrali su Zapad i Dubrava. Novi drugoligaš ugostio je lavove i dobio prvu četvrtinu 23:17.

U nastavku preokret unosi Ozren Pavlović (17), uz standardnu podršku Ivana Grgata (22) i Matea Jurkovića (16). Sjajan kod Dubravaša je bio junior Ivan Bjelanović – Nimac koji je ubacio 20 koševa. Domaćini su u završnici poveli tricom Andrije Krešića (20), ali Grgat i Jurković su potvrdili treću pobjedu momčadi Srećka Medvedeca.

Rudeš – Zrinjevac 85:78 (19:24, 42:37, 63:56)

Rudeš: Markusi,Gržinić,Radman 3,Jelaska 11,Galić 7,Babić 22,Savić,Zadro 7,Dmitrović 8,Marić 4,Štirjan 6,Čutuk 17.
Zrinjevac:  Skokna 19, Lučić, Obrvan 5, Kumanović 8, Kvesić, Zadravec 6, Slavica 13, Tomić 9, Ćuže, Božinović 6, Maričević 6, Zubac 6.

Rudeš je na krilima Pere Bebić (22) i Zvonimira Ćutuka (17) stigao do prve pobjede protiv mlade momčadi Zrinjevca gdje vrijedi istaći 19 koševa Brune Skokne i povratak Nika Slavice (13).

Gorica: Bosco 98:80 (24:16, 52:29, 75:53)

Gorica: Majcunić 11, Gazić 15, Bingula 2, Lasić 7, Herendić, Tušek, Papac 20, Matić, Pašalić 2, Galić 25, Primorac 8, Urli 8.
Bosco: Anzulović 4, Linde, Kuga 2, Stoić, Gudelj 4, Čar 10, Mujkanović 8, Škaljac, Šuica 20, Bubalo 11, Čulek 12, Mijić 9,

Gorica je opravdala ulogu favorita protiv Bosca i pitanje pobjednika riješila već u prvom poluvremenu. Davor Galić (25) i Ivan Papac (20) su predvodili razigrane domaćine dok je kod Bosca najefikasniji bio Ivan Šuica (20).

Maksimir: Hermes Analitica 82:92 (13:23, 26:45, 49:63)

Maksimir: Kragulj 21, Hrkač, Krišić, Džapo 10, Stipanović, Šutalo 11, Stojanović 16, Gogić 22, Karmelić 2, Lacić, Vukičević, Krajačić.

Hermes: Ivanešić, Marcelić 16, Mandić, Repar, Kožul, Garafolić 23, Perković 13, Penić, Stanić 8, Gazić, Krasić 9, Rajić 23.

U mini derbiju Hermes Analitica je odnijela bodove sa Ekonomskog fakulteta.

Bolji ulazak u utakmicu naznačio je želje ”Analitičara” da pobjedom ostanu pri vrhu tablice. Julijan Rajić i Hrvoje Garafolić su ubacili po 23, a kod domaćina Ivan Gogić je ubacio 22, a Goran Kragulj 21.

U četvrtom kolu sljedećeg vikenda pažnju privlače susreti Bosco – Maksimir i Mladost – Zapad.