A2 Sjever: Čakovec prvak, Koprivnica bez pobjede

Košarkaši Čakovca pobjedom protiv Međimurja riješili su sve dvojbe oko toga tko će osvojiti naslov prvaka. Gradski derbi pripao je uvjerljivo njima i zasluženo su prvaci regije sjever koju će predstavljati u kvalifikacijama za A-1 ligu.

Rudar Cimper odlično se držao, a u posljednjoj četvrtini skoro i stigao 24 poena prednosti koju su imali gostujući košarkaši Mladosti. Na kraju je pobjeda ipak otišla boljim gostima iz Đurđevca. Vindija je očekivano bila bolja od Radnika, Grafičar od Bjelovara, a Podravac od Petra Zrinskog. Ivančica je slavila protiv Koprivnice te im tako nije dozvolila da ostvare prvu i jedinu prvenstvenu pobjedu.

Najbolji strijelac kola bio je Rožman iz Ivančice s 33 postignuta koša.

Čakovec – Međimurje 81:63 (22:13, 48:35, 63:54)

Čakovec: Prprović 19, Pustić 13, Terek 12, Momčilović 9, Novak M. 7, Novak N. 7, Biševac 4, Horvat 3, Drk 3, Kranjčec 3, Juras, Lepen
Međimurje: Krajačić 19, Jambrović 16, Novak 12, Miko 6, Svaty 3, Jelenić 2, Martinović 2, Ranteš 1, Gašparić, Vrus, Posavec, Lončarić

Lakše od očekivanog došao je Čakovec do pobjede protiv gradskog rivala Međimurja i potvrde naslova prvaka. Veliki broj ljubitelja košarke došao je vidjeti gradski derbi, njih 300-tinjak.

Čakovec je krenuo silovito u prvoj četvrtini koju je riješio u svoju korist rezultatom 22:13. Prednost je do poluvremena narasla na +13. Igrači Međimurja bolji su bili u trećem periodu utakmice kojeg dobivaju s četiri poena prednosti i smanjuju zaostatak na devet poena razlike uoči posljednjih 10 minuta susreta.

Igrači Čakovca odigrali su jako dobru obranu u posljednjoj dionici, primili su samo devet koševa, postigli su ih duplo više i na kraju slavili uvjerljivo s čak 18 poena razlike. Naslov prvaka tako je potpuno zasluženo otišao u ruke igrača Čakovca na čelu sa trenerom prof. Brunom Kovačićem. Luka Prprović s 19 koševa i Lino Pustić s 13 najbolji u redovima Čakovca, a Danijel Krajačić s 19 i Patrik Jambrović s 16 kod Međimurja.

Već za tjedan dana Čakovcu slijede utakmice kvalifikacija za A-1 ligu košarkaša u koje igrači Čakovca ulaze kao autsajderi, a kao glavni favorit za prvo mjesto koje vodi izravno u kvalifikacije spominje se GKK Šibenik.

Čakovec prvu utakmicu igra 27. ožujka na gostovanju kod Hermes Analitice u Zagrebu. Prvi domaći susret na rasporedu je u drugom kolu kada u Čakovec dolazi prvak zapadne A-2 lige, Škrljevo, a ta se utakmica igra 03. travnja.

Rudar Cimper – Mladost 74:84 (23:15, 11:25, 8:26, 32:18)

Rudar Cimper: Varga 20, Hrkač 16, Dodlek 13, Bedi 8, Perčić 4, Radiković 4, Tkalec 4, Cilar 3, Novak-Vinko 2, Brodar, Korbelj, Levačić
Mladost: Jančijev 23, Lovrak 19, Krajinović 17, Buković 9, Beljan 7, Dautanec 6, Zadravec 3, Međimorec, Cenkovčan, Čmrlec, Capek, Baković

Rudar Cimper odlično je otvorio utakmicu protiv Mladosti iz Đurđevca koja je slovila kao veliki favorit u ovoj utakmici. Prva četvrtina završila je s 8 poena prednosti za domaće košarkaše.

Na krilima odlično raspoloženog Zorana Jančijeva, gosti preokreću rezultat u drugoj četvrtini i na poluvrijeme odlaze s šest poena razlike. Vrijedi iz druge četvrtine spomenuti i fair play potez gostujućeg igrača Mladosti, Lovraka koji kod rezultata 32:30 za Rudar Cimper, nakon jedne krivo dosuđene lopte za njih, priznao da je zadnji igrao loptom i da je lopta za Rudar.

Potpuno neprepoznatljivi bili su igrači Rudara u trećoj četvrtini, a u prvih su pet minuta postigli samo dva poena. Mladost dobiva taj period rezultatom 26:8 i nakon 30 odigranih minuta ima visoka 24 poena razlike. Svi u dvorani su mislili da je utakmica riješena, ali borbeni igrači Rudara nisu se predavali, a rezervni igrači pokrenuli su seriju koševa koju su nastavili igrači iz petorke i na samo dvije minute do kraja, semaforu je svjetlilo samo +7 za goste iz Đurđevca.

Imao je Rudar tada i otvorenu tricu kojom bi smanjili na samo -4, ali nije ušla. Do kraja susreta gosti su bili sigurni u izvođenju slobodnih bacanja te su potvrdili pobjedu koja je iznosila 10 poena razlike. Bila je ovo oproštajna utakmica Mladena Tkaleca i Cilar Tea, a trebala je biti i Saše Srneca no on nije bio u mogućnosti doći na utakmicu. Kod Mladosti najbolji Jančijev s 23 i Lovrak s 19, a kod Rudar Cimpera Alen Varga s 20 i Nikola Hrkač s 16 koševa.

Igrači Rudar Cimpera nakon utakmice snimili su i popularni Harlem Shake koji možete vidjeti u videu ispod.

Vindija – Radnik 80:72 (25:10, 40:25, 55:43)

Vindija: Šamarija 23, Štefan 19, Novak 18, Nakić 8, Jakšić 6, Skupnjak 2, Pizek 2, Filipović 2, Stanić, Mihalj, Crnković, Bađun
Radnik: Jericha 28, Jukić 13, Samardžija 9, Nervo 8, Glamuzina 7, Kirin 7, Pomper, Kulko, Vragović, Kovačević, Maksić

Vindija je ključnu prednost stekla u prvoj četvrtini koju je dobila s 15 poena prednosti. Nošena dobrom igrom trojca ŠamarijaŠtefanNovak, tu su prednost držali i na poluvremenu koje završava rezultatom 40:25 unjihovu korist.

Drugo poluvrijeme pripalo je gostima iz Križevaca, ali nedovoljno da bi stigli i prestigli vodstvo domaćih košarkaša. Varaždinci su na kraju slavili s 80:72, a do pobjede su ih predvodiliKristijan Šamarija s 23 i Štefan s 19 koševa.

Kod poraženog Radnika najbolji je bio Matija Jericha s 28 postignutih koševa dok je Jukić dodao 13.

Grafičar – Bjelovar 103:57 (19:15, 43:34, 62:51)

Grafičar: Novak Mar. 26, Poljak 24, Bušić 20, Dijanušić 9, Novak Man. 8, Kokolek 4, Triplat 4, Bačani 2, Siladić 2, Stručić 2, Vuković 2, Orban
Bjelovar: Zadravec 23, Vrinjanin 16, Cukrov 15, Pavičić 3, Budimir, Šimatović, Krpan I. Krpan D. Geček, Vlahović

Nakon tri odigrane četvrtine ništa nije dalo naslućivati da će Bjelovar doživjeti težak poraz u Ludbregu. Nakon prvih 10 minuta igre bilo je +4 za Grafičar da bi do poluvremena ta prednost narasla na devet poena razlike.

Grafičar je nakon treće četvrtine samo malo povisio prednost, bilo je 11 koševa razlike nakon tog perioda no pravi debakl za goste iz Bjelovara stigao je u posljednjoj četvrtini.

Domaćini su dobili četvrtu četvrtinu s čak 35 poena razlike, točnije bilo je 41:6 u tom periodu igre za konačnih +46 u posljednjoj sezonskoj utakmici za Grafičar dok Bjelovaru preostaje odigrati zaostalu utakmicu protiv Vindije.

Novak Mario 26, Vilim Poljak 24 poena u pobjedi Grafičara koji je na kraju osvojio treće mjesto u prvenstvu. Zadravec 23, Vrinjanin 16 kod poraženog Bjelovara koji ukoliko dobije Vindiju osvaja petu poziciju lige.

Podravac – Petar Zrinski 83:65 (16:16, 36:30, 63:41)

Podravac: Nikolić 21, Halusek 19, Baruškin 18, Tišljar 11, Koščić 5, Šestak 4, Hrženjak 3, Šiprak 2, Molnar, Kenđelić, Arlović
Petar Zrinski: Tomić F. 13, Fašaić 13, Hrandek 10, Ljoljić 10, Čulo 6, Nuši 5, Drvenkar 4, Popović 2, Mikac 2, Tomić M., Pavić, Rogović

Podravac je u posljednjem kolu imao teoretskih šansi da dođe do naslova, ali je trebao da mu se poklope neki rezultati uz njihovu pobjedu naravno. Oni su pobjedili, ali niti jedan rezultat od preostale tri utakmice nije im se poklopio i na kraju su završili na drugoj poziciji.

Utakmica protiv Petra Zrinskog protekla je izjednačeno u prvom poluvremenu. Prva četvrtina završila je rezultatom 16:16. Podravac je do poluvremena uspio napraviti šest poena razlike.

Susret je riješen u trećoj četvrtini koju domaći košarkaši dobivaju s 16 poena razlike pa su u posljednjih 10 minuta ušli s visokih +22. Petar zrinski do kraja je samo malo ublažio poraz.

Najbolji u redovima Podravca bili su Nikolić s 21 i Halusek s 19 koševa dok su za goste iz Vrbovca Tomić i Fašaić postigli po 13.

Ivančica – Koprivnica 75:66 (16:19, 44:34, 62:42)

Ivančica: Rožman 33, Kišiček 13, Kapustić 10, Morović 6, Sayemeldahr 6, Rajh 5, Putarek J. 2, Skupnjak, Bigec, Hojsak, Putarek Lj., Smontara
Koprivnica: Antolić 24, Ivandić 16, Špiranec 10, Sabol 9, Klačinski 4, Kozulić 3, Horvat, Kovačić, Grbeš, Šimunović

Koprivnica ni u posljednjem kolu nije uspjela doći do pobjede, a bolja je bila Ivančica. Uspjeli su gosti iz Koprivnice dobiti prvu četvrtinu s tri poena razlike, ali Ivančica je to preokrenula u drugoj i trećoj četvrtini.

Drugi period dobili su domaćini s 13 poena razlike, a treći s 10 i tako su nakon 30 odigranih minuta otišli na nedostižnih +20. Koprivnica je u posljednjoj četvrtini samo prepolovila zaostatak.

Rožman najbolji kod Ivančice s čak 33 poena dok je Kišiček postigao 13. Kod Koprivnice, Antolić 24, Ivandić 16 poena.

10. Vilim Poljak (GRA) 21 370 17,6

– KK Čakovec osvajanjem prvog mjesta u A-2 ligi Sjever stekao je pravo igranja kvalifikacija za ulazak u A-1 ligu
*Kriterij koji mora biti ispunjen je odigranih 50% utakmica.