Cibona i u finalu kadetskog PH nedodirljiva

Splićani su predvođeni Antom Žižićem, Draganom Benderom i Rokom Galićem odlično parirali ponajboljoj kadetskoj momčadi u Europi, ali samo u prvom poluvremenu. U drugom su raspoloženi Lovro Mazalin, Ivan Zubac i Nik Slavica odveli Cibose do titule kadetskog prvaka Hrvatske.

U utakmici za treće mjesto Cedevita je bila bolja od Vrijednosnica 79:53.

Sve rezultate s poluzavršnih i završnih turnira možete naći na phmladi.crosarka.com/kadeti.

[rezultat id=553]

Ni jaki Split s Žižićem, Benderom, Galićem i Marinom Vručinićem  nije uspio spustiti fantastičnu kadetsku momčad Cibone ispod 100 poena, ali za utjehu im ostaje podatak da je 105 primljenih poena najbolji rezultat jedne ekipe u šest utakmica završnog ciklusa Prvenstva Hrvatske.

Po svemu sudeći ostvaruju se najave stručnjaka koji tvrde da u Hrvatskoj imamo odlično 1997. godište, a potvrdu toga moći ćemo gledati na predstojećem Europskom prvenstvu. Sigurno da će većina rostera naše reprezentacije biti popunjena sa sudionicima ove utakmice.

Split je preko Žižića i Vručinića i skakački raspoloženog Dragana Bendera dobro parirao Ciboni u prvoj četvrtini. Do šeste minute vodili su 15:10, a tada trio Mazalin, Zubac i Slavica vrlo brzo radi preokret i četvrtina završava 24:21 za Cibose.

U drugoj Splićani uspijevaju držati mali rezultatski zaostatak, a dvije minute prije kraja poluvremena Žižić iz slobodnih bacanja smanjuje na minimalni zaostatak (39:40) koji ipak ne uspijevaju zadržati i na odmor odlaze s obećavajućim minusom od šest koševa (42:48).

U drugom dijelu Cibona nastavlja s nizom iz prvog i s serijom od 10-0 po prvi puta odlaze na dvoznamenkastu prednost koju do kraja utakmice Splićani nisu spustili. Iz minute u minutu prednost se povećava i u 28 minuti utakmice, nakon serije 10-0, mladi Vukovi preko Zupca odlaze na 23 (75:52), a u 36 Slavica podiže na rekordnih 33 poena razlike.

Mazalin, Zubac i Slavica su imali odlične brojke. Lovri su nedostajala dvije asistencije i skok za triple-double (27p 9sk, 8as), Zubac je bio kratak jedan skok za double double (16p, 9sk), a Slavica je s 32 poena bio najbolji strijelac u pobjedničkoj momčadi.

Nakon ovoga finala čini se da je sasvim jasno koji će centarski par biti u rosteru kadetske reprezentacije. Ante Toni Žižić je odigrao još jednu odličnu utakmicu (38p, 11sk) i sigurno će uz Zupca predstavljati veliku sigurnost pod obručima u U16 selekciji koju će voditi Tomislav Rupčić i Ivan Lozanić. Dobru utakmicu je odigrao i Dragan Bender (12p, 16sk, 5 blokada)  te Galić (17).

[rezultat id=554]

Cedevita je bila prejaka za Baranjce koji su prolaskom na završnicu ostvarili povijesni uspjeh za klub, a Slavoniji i Baranji su donijeli još jednog predstavnika koji će igrati sljedeće sezone na poluzavršnici.

Momčad Vladana Alanovića je vodila tijekom cijele utakmice u kojoj je kontrolirala igru i rezultat. Na poluvremenu su imali 14 poena viška (41:27), a do kraja utakmice tu razliku su povećali na 79:53.

Karlo Mikšić je upisao double-double učinak, ubacio je 21 poen i ostvario 10 skokova dok su na drugoj strani igrači Vrijednosnica imali reviju promašaja. Za tri poena su šutirali 1/12, a za dva  15/52.