Cibona treća na turniru ”Mirza Delibašić”, Cedevita četvrta u Caorli

Nakon poraza od Igokee u prvom susretu turnira ”Mirza Delibašić” igranom u Sarajevu, košarkaši Cibone u susretu su za treće mjesto svladali domaću Bosnu i tako se ipak s pobjedom vraćaju u Zagreb.

Oslabljeni Cibosi ni u ovom susretu nisu mogli računati na petoricu igrača, pa je tako pobjeda protiv nekad velikog rivala, a sada tek prosječnog prvoligaša iz susjedne nam države, ostvarena nešto teže nego što se to moglo očekivati. Konačan rezultat glasi 74:70 u korist našeg prvaka, kojeg su predvodili Darko Planinić s 18 i Matt Janning sa 16 poena.

U finalnoj utakmici turnira Igokea je s uvjerljivih 91:62 bila bolja od austrijskog prvoligaša Swans Gmunden, a Duško Bunić koji je bio najbolji igrač ovoga susreta, proglašen je i za najboljeg igrača turnira koji nosi naziv po slavnom košarkašu kluba domaćina.

Cedevita je tokom vikenda nastupala na turniru u talijanskom gradu Caorle, na kojem nije polučila rezultatski uspjeh.

Nakon poraza u prvom susretu turnira od Umana Venezie, u susretu za treće mjesto igrači zagrebačke momčadi poraženi su od prvaka Kazahstana i člana vrlo jake VTB lige Astane. Nakon izjednačenih prvih deset minuta, Cedevita na poluvrijeme odlazi s prednošću 39:36, ali u trećoj četvrtini bolje su se snašli igrači Astane i u posljednji period ulaze s +1 (57:58). Upravo su u posljednjoj četvrtini Kazahstanci napravili odlučujuću prednost koja im je na kraju i donijela pobjedu 68:76.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Pat Calathes s 22 koša, dok se kod Cedevite istaknuo Miro Bilan s 13 ubačenih koševa.

Valja naglasiti kako je pobjednik turnira talijanska momčad Sidigas Avellino, koji je u finalu bio bolji od Venezie sa 82:57, a upravo je njihov igrač Jeremy Richardson proglašen najboljim igračem natjecanja.

Valja naglasiti kako su košarkaši Cedevite na turniru igrali znatno oslabljeni što zbog bolesti i ozljeda, što zbog nastupa za reprezentaciju, a iz istog razloga nema ni trenera Jasmina Repeše.