Dardi poraz od Mađara

U Dardi je odigrana trening utakmica između domaćih Brokera i Pečuha, a slavili su gosti. Vrijednosnice su igrale bez ozlijeđenih Hrnčića i Mazića, čiji izostanak je bitno smanjio rotaciju ekipe Senada Muminovića.

KK Vrijednosnice Os Darda – KK Pesci VSK Pannonpower  84:88 (16:26; 45:49; 66:63)

VROS Darda: Kujundžić, Meznarić 23, Šarac, Diminić 4, Hrkač 18, Bičvić 28, Tutavac, Barišić, Turalija.

PVSK Pecs: Halasz, Kovačević 17, Budimir 25, Biro, Nagy 9, Pascu, Kovacs 15, Csabay 5, Toth, Somogyfoki, Green 17, Bodor.

Utakmicu bolje otvaraju gosti iz Pečuha te sa vrlo preciznim šutom za tri poena dolaze do vodstva od 26:16 na kraju prve četvrtine. Nakon toga Brokeri se bude i sa podizanjem intenziteta utakmice priključuju se gostima. Na krilima razigranih Bičvića, Meznarića i Hrkača prelaze u lagano vodstvo na samom kraju treće četvrtine.

U zadnjoj dionici iskusniji gosti predvođeni Greenom, Kovačevićem, Kovačom i Budimirom dolaze do zaslužene pobjede.

U igri Baranjaca je vidljivo da se ekipa još uigrava, a prisutno je i neiskustvo. Evidentno je da ova ekipa u odnosu na prošlu sezonu igra brže i atraktivnije, a pred njima je zanimljiva sezona sa mladim timom koji će pokušati priprijeti favoritima.