Druga pobjeda Cedevite

Cedevita je nastavila tamo gdje je stala u Srbiji. Na domaćem terenu uvjerljivo je svladana slovenska Krka, rezultatom 83:55. Ponajbolji u domaćim redovima bili su Amerikanac Nolan Smith, koji pokazuje da je zaista pravo pojačanje, s petnaest koševa, a u stopu ga je pratio Goran Suton koji je imao koš manje. Valja spomenuti i impresivnih deset asistencija Luke Babića.

Cedevita – Krka 83:55 (29:7; 44:22; 61:40)

Cedevita: Zubčić 6, Ramljak 7, Mustapić 5, Babić 9 ( 10 as), Delaš 6, Smith 15, Suton 14, Bilan 9, Nurkić 8 ( 7 sk), Baltić, Tomas 2, Baždarić 2

Krka: Lapornik 5, Kastrati, Rojc 5, Buljan 11, Murić 4, Pavič 4, Armstead 9, Booker 6, Hukić, Bolčina 2, Klobučar 9

Domaći košarkaši su bolje ušli u utakmicu i nakon trice Smitha u četvrtoj minuti već su imali šest poena prednosti. Cedevita je nastavila lomiti protivnika, a dobro su igrali i s vanjskih i unutrašnjih pozicija. Poslije koševa Mire Bilana na semaforu je pisalo 19:5, tri minute prije kraja. U završnom dijelu prve četvrtine Vitamini rade još jednu seriju 10:2 i već nakon prve dionice igre odlučuju pobjednika.

Najvećih dvadeset i tri koša prednosti domaći su imali nakon poena Ante Delaša. Priliku je dobio i Marko Tomas koji se vraća poslije ozlijede na reprezentativnim pripremama. Križevčanin je odigrao ukupno tri minute i postigao dva koša. Na veliki odmor otišlo se s rezultatom 44:22.

U nastavku utakmice nije se dogodilo ništa spektakularno. Cedevita je rutinski održavala prednost i nije dopuštala Krki niti u jednom trenutku da spusti prednost. Krka je uspjela dobiti treću četvrtinu s 18:17, ali to je bilo to od njih večeras.

Domaći igrači su utakmicu mirno priveli kraju, a trener Jasmin Repeša je dao priliku svim igračima. Pred kraj je ušao i mladi reprezentativac Jakov Mustapić koji je za dvije minute na parketu uspio zabiti pet koševa.

Cedevita je ovom pobjedom zasjela na vrh tablice zajedno s Partizanom i Radničkim, a tu će i ostati nakon ovog kola pošto u preostale dvije utakmice igraju svi poraženi u prvom kolu. Zagrebačka momčad će na put, a protivnik će im u sljedećem kolu biti Zadar. Utakmica se igra u subotu s početkom u 15.00h.