Euroliga: Uvjerljiviji Olympiacos do 2-0 protiv Efesa

Olympiacos Piraeus – Anadolu Efes 71:53 (14:16; 35:26; 52:40)

Na puno lakši način nego li su to učinili u prvoj utakmici, branitelji naslova košarkaši Olympiacosa svladali su Anadolu Efes i s omjerom 2-0 putuju na dvoboj(e)u Istanbul.

Turski je sastav bolje otvorio susret i već u početnim minutama stigao do dvoznamenkaste prednosti (2:12), ali domaćin se ubrzo pribrao i do kraja prve četvrtine stigao na -2 (14:16). Do kraja prvog poluvremena Grci su u potpunosti preokrenuli rezultat u svoju korist, a serijom 12:2 došli su do svog prvog dvoznamenkastog vodstva 35:24, a do kraja poluvremena Kerem Gonlum ubacio je dvicu za smanjenje zaostatka svoje momčadi.

Gosti su se početkom nastavka pogocima Jordana Farmara približili na samo -5 (39:34), ali serijom 10:0 crveno-bijeli ponovno bježe na nedostižnu razliku. Do kraja susreta gosti su još u samo jednom navratu uspjeli vratiti dvoznamenkastu razliku, a Olympiacos je s konačnih 70:53 pokazao da je favorit u ovoj četvrtfinalnoj seriji.

Vassilis Spanoulis je s 15 koševa i osam asista bio prvo ime domaćina, Kyle Hines je dodao 12 poena, a Pero Antić 11. Kod gostiju je jedini dvoznamenkasti igrač bio Gonlum s 13 poena, čemu je dodao čak 14 skokova, dok je naš Stanko Barać susret završio s devet poena i .pet skokova.