Foto/Boxscore: U Rijeci pao ABA ligaš, Kvarner napada doigravanje

Veliku pobjedu je večeras izborio Kvarner protiv Zadra, na kraju je bilo tijesnih 86:85 za Riječane koji su ovim bodovima istaknuli kandidaturu za doigravanje Prvenstva Hrvatske.

Momčad Marijana Mancea je večeras imala početno vodstvo koje je postavio tricom raspoloženi Dino Cinac, kratko su bili u prednosti krajem prvog i početkom drugog dijela te posljednje dvije minute.

Prvu osjetniju prednost napravili su Zadrani u drugoj četvrtini kada su od 26-26 serijom 12-0 poveli sa 38:26. Na poluvremenu su Riječani bili u zaostatku osam koševa. U 27. minuti je bilo -2 zahvaljujući sedam uzastopnih ubačaja Maura Veljačića. Novim dalekometnim ubačajem Siniša Štemberger je smanjio na pola koša, ali na prvo vodstvo morali su sačekati 37. minutu kada je Dino Cinac tricom postavio 75;74 za domaćina.

U neizvjesnoj završnici Kvarner je bio bolji i koševima Veljačića, Davora Konjevića i Štembergera došli do velikog slavlja. Posljednji uspješan šut za tri poena Henrika Širko približio je Zadar na minimalni zaostatak, ali za nešto više nije bilo vremena.

Cinac sa 17 koševa i 11 skokova bio je najbolji u pobjedničkom sastavu. Odličan je bio Mauro Veljačić (19p, 6ol), Štemberger je dodao 17, a Čakarun 16 ubačaja. Kod Zadra Ive Ivanov je upisao 2p, a Širko 22 poena.

U sljedećem kolu Kvarner putuje u Sinj, a Zadar dočekuje Šibenik.

A1 liga za prvaka: Rezultati, Poredak, statistike, najbolji…