Gospićanke pobjednice turnira u svome dvorištu

U tradicionalnom  desetom izdanju Kupa Gospića domaća ekipa je suvereno pobijedila u obje utakmice i zasluženo odnijela prvo mjesto. Na turniru su nastupale uz već spomenute domaćine i ekipe Pletera, Studenca iz Omiša i aktualne prvakinje BiH ekipa Mladi Krajišnik.

U polufinalnim susretima su se sastali Pleter-Mladi Krajišnik te Gospić-Studenac Omiš. Prvi susret između Pletera i Mladog Krajišnika nije donio neku preveliku neizvjesnost. Od samog početka utakmice igračice prvakinja BiH su pokazale da su u ovom trenutku bolja momčad i svakom minutom je njihova prednost rasla. Na kraju je konačan rezultat glasio 85:63.

Pleter – Mladi Krajišnik 63:85

Pleter: Mrčela 24, Mašić 11, Tomić 10, Ažić 8, Sikirić 4, Jerkić 4, Serdar 2
Mladi Krajišnik:
Osterman 18, Marković 14, Živadinović 11, A. Delić 10, Belinović 9, Petković 9, Raković 7, Marković 4, N. Delić 3

U drugom polufinalnom susretu je bilo još i manje neizvjesnosti nego u prvom. Gospićanke su suvereno vladale terenom i na kraju uvjerljivo slavile. Rezultat je bio 97:52.

Gospić – Studenac Omiš 97:52

Gospić: Bura 21, Bosilj 21, Božikov 13, Keith 11, Salopek 11, Devčić 6, Dover 6, Jurčević 4, Badanjak 4
Studenac Omiš: Kalajžić 18, Podrug 10, Dilber 8, Perlić 5, Dinčić 5, Pejković 2, Vrvilo 2, Pezo 2

Idućeg dana u susretu za treće sastali su se Pleter i Studenac Omiš. Isto kao i u prve dvije utakmice turnira, i ovaj je susret bio lišen svake neizvjesnosti. Riječanke su se od samog starta utakmice postavile kao favoritkinje i to su na terenu i pokazivale. U pojedinim trenutcima prednost je narasla i do dvadeset poena. Na kraju je uslijedilo malo opuštanje u redovima Pletera i konačan rezultat je glasio 73:62.

U ovom susretu valja istaknuti učinak ovogodišnjeg pojačanja Pletera, mlade Glorije Sikirić, koja je pokazala da će biti od velike koristi treneru Goranu Šućuroviću.

Pleter – Studenac Omiš 73:62

Pleter: Tomić 15, Jerkić 14, Sikirić 11, Serdar 12,  Mašić 7, Serdar 7, Ažić 6, Mrčela 4, Hajdin 2, Barać 2
Studenac Omiš
:
Podrug 18, Kalajdžić 10, Perić 10,  Vrvilo 9, Pinčić 8, Javorčić 5, Dilber 2

U finalnom susretu su se sastale aktualne prvakinje Hrvatske, ekipa Gospića, i aktualne prvakinje Bosne i Hercegovine, ekipa Mladog Krajišnika.

Nakon izjednačene prve četvrtine  koju Gospićanke dobivaju s 13:10, u drugoj slijedi puno bolja igra domaćina i već do poluvremena prednost raste na velikih 16 poena. Drugo poluvrijeme je bilo preslika prvoga. Treća četvrtina je opet donijela izjednačenu igru i taj period susreta su gošće iz Banjaluke dobile s 15:13. No onda u posljednjoj četvrtini opet dolazi do buđenja Gospićanki i do kraja susreta njihova prednost samo raste da bi na kraju semafor pokazivao velikih 67:44.

Gospić – Mladi Krajišnik 67:44

Gospić: Keith 22 , Bosilj 16, Dover 13, Bura 9 , Jurčević 7
Mladi Krajišnik: Marković 13, Petković 7, Velinović  6, Osterman 6, Živadinović 5, Raković 5, Delić 2