A2 Jug: Gužva na vrhu ljestvice, Trogir odmaknuo s dna

Zanimljive dvoboje vidjeli smo u 16. kolu A2 lige Jug. Sve tri prvoplasirane momčadi upisale su domaće pobjede, a četvrtoplasirani Adriatic bio je slobodan. Tako sada na vrhu imamo četiri momčadi unutar dva boda – vodi Mislav s 11 pobjeda i četiri poraza, a s porazom i utakmicom manje prate ih Jazine-Arbanasi.

Omjer 10-5 drži Sonik Puntamiku na trećem mjestu, ali Mislav s utakmicom manje ima isti broj pobjeda. Mlada momčad Trogira četvrtom je ovosezonskom pobjedom odmakla Adriatic-Splitu na začelju ljestvice, na kojem su Splićani ostali sami sa samo dvije pobjede iz 14 susreta.

Momčad Jazine-Arbanasi u maloj su dvorani SC Višnjik u Zadru već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika u utakmici protiv slabašne Cetine. Nakon 20 minuta igre na semaforu je svijetlilo 57:26, a do konačnih su ih 90:55 predvodili Marko Atelj i Roko Jurlina s po 15 koševa. Kod Triljana se s 20 poena istaknuo iskusni Joško Ćurković.

Omiš-Čagalj tours je u svojoj dvorani iznenađujuće poražen od Dubrovnika 77:90. Gospari su ovom pobjedom ostali u gornjem dijelu ljestvice, dok se Omišani usprkos solidnim igračkim kadrom nalaze tek na osmom mjestu. Najbolji kod Dubrovnika u ovom je susretu bio Husnija Habul s 23 poena, dok je kod domaćina 29 ubacio Josip Džapo.

Trogir je u neizvjesnoj završnici susjedskog derbija sa 83:79 bio bolji od Solina, čime su došli do vrijedne pobjede u borbi za opstanak. Ivo Bilić bio je najbolji strijelac pobjednika s 19 ubačaja, a Solinjanima nije pomogla niti odlična utakmica Tomislava Lozančića, koji je ubacio 24 poena.

Sjajni Aljoša Maras vodio je sastav vodećeg Mislava do trijumfa nad Sukošanom. Ovaj 29-godišnji šuter upisao je više od polovice ubačaja svoje momčadi, odnosno 43 koša u pobjedi 78:60. Kod Sukošanaca je 14 poena ubacio Mateo Bobaček.

Sonik Puntamika s uvjerljivih je 99:81 pobijedila fenjeraša Adriatic-Splita, iako su otpor gostiju slomili tek u posljednjoj četvrtini. Marin Knežević s 24 i Zvonimir Baričević s 20 poena predvodili su Puntamičane, a kod poraženog sastava 24 je poena upisao Ante Markoč.