Jolly JBS detronizirao Riječane

Košarkaši Jolly Jadranska banka Šibenik sinoć su stigli do pete ovosezonske pobjede i to protiv dosinoćnjeg lidera na tablici, Kvarnera 2010. Ključna je za konačan ishod bila treća četvrtina, koju su domaćini bili bolji s parcijalnih 30:12 i odvojili se na razliku koja im je osigurala konačnu pobjedu.

Jolly JBS – Kvarner 2010 81:65 (15:19; 33:36; 63:48)

Jolly JBS: Gulam 11 (7 sk), Roso, Pavlović 14, Katura 11, Šekelja 5, Vrlika 23 (11 sk), Mrva 8, Najev, Subotić 5 (5 as), Perković, Bilalović, Đurić 4.

Kvarner 2010: Veljačić 7, Čakarun 16 (9 sk), Jambrović, Cinac 6, Kučan, Vidmar, Konjević 9, Miličević 6, Olivari, Jurković, Šamanić 4, Štemberger 17 (8 sk).

Gosti iz Rijeke otvorili su utakmicu sa 0:6 u prve dvije minute, a tek u devetoj su domaćini preko Mate Mrve stigli do prvog izjednačenja (15:15). Za prvo vodstvo Jollya tricu je pogodio Josip Gulam sredinom druge četvrtine (27:26), a dvicu je nadodao novopridošli Žarko Đurić, da bi gosti uzvratili serijom 10:1 i odlijepili se na 30:36. Do kraja poluvremena košarkaši Jollya su ubacili još tri poena, za 33:36 na velikom odmoru.

Slobodna bacanja Marijana Čakaruna za 45:46 u 26. minuti bili su ubačaji za posljednje vodstvo Riječana na utakmici, a domaćini su potom sjajnom serijom 18:2 otišli na veliku prednost uoči posljednjih deset minuta (62:48). Posljednju četvrtinu igrači trenera Marijana Mance otvaraju serijom 11:2, čime su opasno priprijetili domaćinima, ali u posljednjih šest minuta gosti ubacuju tek šest koševa, a domaćini 15, za konačnih 80:65.

Paško Vrlika odigrao je sjajnu utakmicu i predvodio domaćine s double-double učinkom od 23 poena i 11 skokova, a po 11 ubačaja dodali su Gulam i Luka Katura. Kod gostiju je 17 koševa uz osam skokova ubilježio Siniša Štemberger, a poen manje i skok više piše se Čakarunu.

U sljedećem kolu Jolly JBS je slobodan, a Kvarner 2010 ugošćuje košarkaše Gorice.