Lupice pokorile Balinovac i odnijele titulu u svoje dvorište

U petom odlučujućem susretu za prvakinje Hrvatske igračice Novog Zagreba su se odličnom igrom u drugom poluvremenu i kanonadom dalekometnih šuteva dokopale svoje prve titule i odnijele dva pehara u svoj grad.

Gospić – Novi Zagreb 62:70 (20:12, 32:28, 46:47)

Gospić: Keith 26, Jurčević 10, Bosilj 8, Salopek 6, Dover 5, Bura 4, Badanjak 2
Novi Zagreb: Williams 21, Mazić 16, Vrdoljak 10, Mitchell 9, Komplet 9, Jurić 5

Sami početak susreta nije dao nagovijestiti da bi se stvari na gospićkom Balinovcu mogle odviti u smjeru u kojem su se one na kraju odvile. Gospićanke su u susret ušle koncentriranije i predvođene izvrsnom Chevon Keith polako su gradile svoju prednost do za prvu četvrtinu konačnih 20:12. U prvih deset minuta Keith je postigla 10 poena i držala svoju ekipu u prednosti.

No tada je i Novi Zagreb počeo pokazivati znakove života i u rastrganoj i punoj grešaka drugoj četvrtini polagano se priključivati. Iako je u jednom trenutku Gospić košem Josipe Bure otišao na dvoznamenkastu razliku ponajprije zahvaljujući Latoyi Williams u napadačkom dijelu i puno boljoj obrani gostujuće cure su do poluvremena došle na zaostatak od samo četiri poena.

U trećoj četvrtini krenula je Novozagrebačka kanonada dalekometnih ubačaja. S tricom Matee Vrdoljak prednost je prešla s domaće strane na onu gostujuću. Do kraja trećeg perioda gostujuće visoke igračice su uspjele sačuvati jedan poen prednosti te se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 47:46 za Novi Zagreb.

I onda u posljednjoj četvrtine je na scenu stupila Eva Komplet koja je sa svoje tri trice odvela svoju kipu prema pobjedi. Po jednu još su dodale i Matea Vrdoljak te Leilani Mitchell dok s druge strane Gospićanke je sasvim stao šut i bilo je vidljivo da će titula poći u Zagreb.

Na kraju susreta valja istaknuti šut za tricu ekipe Novog Zagreba koje je bio 9-13 dok s druge strane tricaška ekipa Gospića nije bila na svom nivou te su zabile samo četiri trice iz šesnaest pokušaja.

U pobjedničkim redovima su najefikasnije bile Latoya Williams s 21 poenom z nju su još dvoznamenkaste bile i Mirna Mazić s 16 te Matea Vrdoljak s 10 dok su kog Gospića najefikasnije bile Chevon Keith s 26 poena i Ivana Jurčević s 10.

Portal Crosarka ovom prilikom želi čestitati jednoj i drugoj ekipi na izvrsnoj finalnoj seriji koja je svim zaljubljenicima ženske košarke pružila sve ono u čemu uživaju a posebne čestitke igračicama i stručnom stožeru Novog Zagreba na osvojenoj tituli.