Nedavno kompletiranim Brođanima slavonski derbi

Tek nedavno kompletirani Slavonski Brod nanio je poraz Vrijednosnicama Osijek koje su po prvi puta odigrale službenu utakmicu pod novim imenom.

Slavonski Brod – Vrijednosnice Osijek 74:64 (28:20, 46:33, 57:47)

Slavonski Brod: Čubela 18, Čelebija 16, Blažević 10, Krstanović 10, Karlović 9, Cvitanović 7, Šamija 2, Vučić 2, Kljajić, Jukić, Živković, Tokić.
Vrijednosnice: Bičvić 15, Došen 12, Pandurić 10, Meznarić 9, Kujundžić 7, Buha 6, Šarac 5, žulj, Krajina, Turalija, Karlović.

Bez obzira na neigranje bivšeg kapetana Slavonskog Broda Mateja Karlovića, Brokeri su u Slavonski Brod došli kao blagi favorit jer je iza njih ipak puno više zajedničkih treninga i pripremnih utakmica u odnosu na ekipu Ivice Burića.

Osječani su imali prednost do sedme minute kada je Nikola Blažević tricom doveo domaćina u prvo vodstvo koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Na isteku četvrtine je bilo 28:20, a već do poluvremena ostvarili su pristojnu zalihu za nastavak utakmice.

Do kraja utakmice Vrijednosnice su bile najbliže preokretu na kraju treće trećine kada su mini serijom 6-0 stigli na samo pet poena zaostatka, ali koševima Bruno Čelebije, Stipe Krstanovića i Ivana Čubele Brođani brzo odlaze na 57:47.

Veliku nadmoć ispod koševa imali su Brođani, čak 18 skokova više su upisali u odnosu na ekipu Senada Muminovića (47:29). u svojim redovima su imali dva igrača s double double učinkom. Čubela je upisao 18 poena i 12 skokova, a Čelebija 16 ubačaja i 15 skokova.

Brođani sljedeći vikend putuju u Šibenik dok Vrijednosnice u Osijeku dočekuju Alkar.