Kaštalani tricama osvojili Baldekin

Predvođeni iskusnim i nedavno potpisanim Antom Mašićem i Damirom Rančićem, košarkaši Ribola-Kaštela pobjedom na Baldekinu protiv Šibenika otvorili su povratničku sezonu u A1 ligi.

Šibenik – Ribola-Kaštela 86:102 (23:31; 46:56; 70:76)

Šibenik: Radovčić, Badžim 6, Mišić 5, Kalpić, Bašić 20, Blaće 2, Marciuš 11, Vukičević 3 (9 sk), Španja 2, Šamadan 10 (5 sk), Petani 7 (6 as), Vrkić 21 (10 sk).

Ribola-Kaštela: Klarica 10, Vručinić 10, Rašetina 3, Biočić 9, Blažević, Rančić 30 (6 sk, 10 as), Vujičević 4, Mašić 24 (10 sk), Došen 7 (10 sk, 7 as), Šipić 11 (6 sk, 3 bl), Roso, Oršulić.

Domaćini su bolje ušli u utakmicu i nakon tri minute igre poveli sa 7:2, ali Kaštelani ubrzo vraćaju rezultat u ravnotežu, a sjajnom Mašićevom rolom gosti krajem prve četvrtine dolaze do prve dvoznamenkaste prednosti (19:29). Šibenčani su sredinom druge četvrtine preko Zorana Vrkića stigli na šest poena zaostatka (36:42), ali Mašić i Rančić pokreću seriju 14:3 kojom su se gosti odvojili na velikih +17. Do kraja poluvremena košarkaši trenera Jeronima Šarina uspjeli su smanjiti zaostatak na deset poena.

Veliki dio treće četvrtine gosti su držali dvoznamenkastu prednost, ali opuštanje pred kraj dionice koštalo ih je toga da su se Narančasti približili na samo šest poena zaostatka (70:76) uoči posljednjih deset minuta. Sredinom posljednje dionice gosti su se vratili na sigurnu prednost koju su mirno i bez stresova održali do posljednjeg zvuka sirene, za konačnih 86:102.

Mašić i Rančić ubacili su svaki po pet trica i zaustavili se na ukupno 54 ubačena poena. Obojica su ostvarili double-double učinke – Mašić s 24 koša i deset skokova, a Rančić s 30 poena i deset asistencija. Solidne all-round partije pružili su Nikola Došen sa sedam poena, deset uhvaćenih skokova i sedam dodavanja te Dino Šipić s 11 ubačaja, šest skokova i tri blokade. Kod domaćina se s 21 košem i deset skokova istaknuo Vrkić, a prvi do njega s poenom manje bio je Domagoj Bašić.

Kaštelani su na kraju ubacili sjajnih 14 trica iz 27 pokušaja (52 posto uspješnosti) te im je taj podvig nasuprot sedam šibenskih ubačaja iza linije 6,75 bio dovoljan za uvjerljivu pobjedu.

U sljedećem kolu košarkaši Ribola-Kaštela ugošćuju Mrave iz Trnskog, dok Šibenik putuje u goste Splitu.