Nevjerojatnom završnicom Real pobjedio Barcelonu

Druga utakmica finala ACB lige donijela nam je sasvim drugačiji rasplet od prvog dvoboja, u kojem je Real razbio Barcelonu s čak +20. Susret je odigran pred 12,247 gledatelja u WiZink Centeru.

Od početka Barca je ušla bolje u susret, stvarajući pritom prednost i do dvocifrene razlike u prvih 10 minuta. Druga četvrtina donosi igru koš za koš, a rezultat na poluvremenu bio je 29:34 za goste iz Barcelone.

U drugom poluvremenu obje momčadi bile su napadački raspoloženije, a Barca je tokom treće četvrtine sigurno držala prednost i ušla u posljednjih deset minuta s vodstvom od +6.

Početak zadnje četvrtine utakmice donosi bolju igru Reala koji na 7 minuta do kraja izjednačuje rezultat, međutim, s druge strane Barca radi seriju 7:0 i odlazi na 62:69 pet minuta do posljednjeg sučevog zvižduka. Do kraja susreta domaćini se nisu predavali, a na 7 sekundi do kraja Llull odlazi na liniju slobodnih bacanja. Prvim ubačajem smanjuje na 78:80, zatim namjerno promašuje drugo, a Real skače u napadu. Lopta dolazi do Carrolla koji 1.9 sekundi prije kraja ubacuje tricu za pobjedu i ludnicu na tribinama.

Junak Reala bolji bio je Carroll s 25 poena.

Kod Barcelone Heurtel je ubacio 30 poena, a naš Ante Tomić 6 poena uz 7 skokova.

Finalna serija sada seli u Barcelonu, a Realu treba samo jedna pobjeda kako bi postao prvak.

REAL MADRID : BARCELONA 81:80 (2:0)