Osijek do pobjede nakon produžetaka

Košarkaši Osijeka došli su do važne pobjede. Ugostili su Splićane i za pobjedu su morali raditi dodatnih pet minuta iako su većinu utakmice imali inicijativu i sigurno vodstvo. Gosti su se probudili u zadnjoj dionici, odveli utakmicu u produžetak, no u dodatnih pet minuta ponestalo je snage i domaćini su na kraju zasluženo slavili.

Osječani su od početka preuzeli inicijativu i pokazali se kao bolji protivnik. Nakon prvih deset minuta stvorili su šest poena prednosti koje su bez problema održavali. Na tih šest, sedam razlike držali su se skoro cijeli susret. Iako su imali krajem treće četvrtine i plus devet, tada nisu uspjeli slomiti Splićane koji se početkom posljednje dionice polako vraćaju u egal.

Gosti su ubrzo izjednačili i odveli utakmicu u napetu završnicu gdje su u posljednjim sekundama čak i poveli 73:72 polaganjem Glavinića. Zatim Tončinić izjednačuje jednim pogotkom s linije slobodnih bacanja, Glavinić je promašio u posljednjem napadu šut za pobjedu. U produžetku gostima ponestaje energije, te Osječani bježe na plus sedam unatoč Mustapićevom trudu.

Sjajnu predstavu je imao Šarac s 34 poena i sedam asistencija kod pobjednika, dok su kod gostiju najbolji bili Dijan s 22 i Glavinić 21 poenom.