Pobjeda Zadra, porazi zagrebačkih ABA ligaša

Hrvatski predstavnici u regionalnoj ABA ligi nastavljaju s pripremnim utakmicama uoči početka nove sezone. Zadar je na svom parketu slavio protiv ruske momčadi Mordovije, Cedevita je u Poreču izgubila također od Rusa Eniseya, dok je Cibona na turniru u talijanskom gradu Jesi poražena od Virtusa iz Bologne.

Zadar – Monrovia 64:59

Zadar: Prostran 19, Kraljević 12, Ivanov 11, Car 8, Rogić 5, Ramljak 5, Batur 2, Filipović 2. Šango, Đugum.

Zadar je i u drugoj pripremnoj utakmici pobijedio i drugog ruskog drugoligaša, a ovoga puta je sa 64:59 nastradala Mordovia, klub koji je prošlu sezonu završio na četvrtom mjestu druge ruske lige.

Igra Zadrana nije funkcionirala u prvome dijelu, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 28:40 za rusku momčad. Međutim, sjajno odigrana treća četvrtina, koju je Zadar bio bolji s čak 20:2, okrenula je utakmicu na mlin domaćina, koji je prednost uspio sačuvati do samog kraja susreta. Najefikasniji igrači Zadra bili su Toni Prostran s 19, Filip Kraljević s 12 i kapetan Ive Ivanov s 11 ubačaja.

Utakmica u Zadru odigrana je pred praznim tribinama dvorane na Višnjiku, a slijedeću pripremnu utakmicu Zadrani imaju sutra, u nedjelju, kada u Sinju od 18 sati gostuju kod Alkara.

Virtus Bologna – Cibona 92:85

Cibona: Kus 2, Blassingame 4, Puljko, Božinović, Jagodić-Kuridža 18, Junaković 2, Janning 13, Strawberry 18, Žižić 9, Gabrić 2, Planinić 17.

Unatoč vrlo dobrom napadačkom izdanju, košarkaši Cibone nisu uspjeli doći do pobjede protiv vrlo dobre talijanske momčadi Virtusa iz Bologne.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Vukova, koji su uspijevali doći i do dvoznamenkaste prednosti. Ipak, sjajno šutersko izdanje Talijana dovelo ih je na samo -4 na poluvremenu (41:45). U nastavku su Talijani pružili odličnu napadačku rolu, te sjajnim tricaškim izdanjima Dwighta Hardya i Matta Walsha stigli do ipak zaslužene pobjede 92:85.

Upravo je taj dvojac postigao najviše poena kod Virtusa, Walsh 24 i Hardy 18. Kod Cibone su se s po 18 poena istaknuli Marko Jagodić – Kuridža i D.J. Strawberry, dok je 17 dodao Darko Planinić.

Cedevita – Enisey Krasnoyarsk 74:83

Cedevita: Lebo, Ramljak 15, Babić 10, Smith 14, Bilan 17, Bundović, Zubčić, Jelenek 4, Baltić 7, Baždarić 7.

Nakon pobjeda protiv ruskih momčadi Urala i Lokomotiva, Cedevita je jučer u Poreču doživjela i jedan poraz od momčadi iz najveće svjetske države. Bolji od Vitaminaca je sa 74:83 bio Enisey iz Krasnoyarska.

Cedevita je kroz tri četvrtine imala konstantno vodstvo i više je pokazivala na terenu, ali na krilima Coreya Fishera košarkaši Eniseya na sredini posljednje četvrtine preuzimaju vodstvo koje do kraja susreta nisu ispuštali.

Fisher s 16 i Christian Burns sa 15 koševa bili su najbolji igrači Eniseya, dok je kod Cedevite najbolji bio Miro Bilan sa 17 koševa, a ovoljetna pojačanja Ivan Ramljak i Nolan Smith su dodali 15, odnosno 14 poena. Valja istaknuti i nastup Tomislava Zubčića koji se nalazi na probi u Cedeviti, a ovu utakmicu završio je bez postignutog poena.