Poraz Komušine nakon infarktne završnice

Na gostovanju kod prvoplasiranog Fellbacha Komušina je odigrala jednu vrlo izjednačenu i borbenu utakmicu. Nažalost, pobjeda je na kraju pripala domaćinu koji je pred oko 450 gledatelja slavio 91:82.

ActivBilanz Fellbach – KKK Haiterbach 91:82 (20:20; 36:43; 64:64)

Povratnik u redove Komušine, Franko Filipović, te njegov centarski kolega Sascha Kesselring prvi se upisuju u listu strijelaca za goste. Mario Marić dovodi Komušinu u vodstvo, ali Darrol Jones izjednačava nedugo zatim te prva četvrtina završava poravnatim rezultatom.

U drugoj četvrtini opet gledamo bolju igru gostiju. Slaven Ponjavić i Božidar Bubalo nošeni pjesmom svojih navijača zabijaju dvije uzastopne trice te donose Komušancima +9 – 31:40. Prednost su uspjeli sačuvati do samog kraja četvrtine pa se na veliki predah ide s vrlo povoljnim rezultatom.

Nakon predaha domaći Fellbach diže ritam igre. Razigravač David Michalczyk postaje ključna figura brzog preokreta domaćina koji baš njegovim košem za 49:48 preuzimaju vodstvo. Tim Burnette i Filipović vraćaju živost u igru Komušine i poravnavaju rezultat prije ulaska u odlučujuću dionicu.

U posljednjoj četvrtini prava mala drama. Haiterbach počinje igrati sve slobodnije, a tricom Davida Jacksona gostujući sastav 6 minuta prije kraja susreta dolazi do prednosti 75:66. Veliko slavlje gostujućih navijača Fellbach vrlo brzo stišava te u roku od tri minute nadoknađuje zaostatak i prelazi u minimalno vodstvo.

Bubalo par trenutaka kasnije tricom izjednačava na 80:80, a koš Christophera Leyja za 82:82 suci poništavaju sudeći tri sekunde u reketu. Burnette hvata odbijanac nakon pokušaja Fellbacha, ali pod velikim pritiskom i prekršajem gubi loptu. Kesselring kontru domaćina zaustavlja prekršajem koji suci karakteriziraju kao nesportski faul čime izazivaju koncert zvižduka s tribina.

Dvije, u najmanju ruku upitne, odluke sudaca u potpunosti su prelomile utakmice pa domaći igrači preko slobodnih bacanja, a zatim i tricom odlučuju utakmicu u svoju korist za konačnih 91:82.

Nemam riječi za suce. Ovo se nije smjelo dogoditi. Momci su se borili kao ludi i zaslužili su borbu do zadnje sekunde. Zaslužili smo pobjedu jednako kao Fellbach. Velika pohvala momcima koji su ostavili srce na terenu“, komentirao je ljutito trener gostiju Felix Döbele.

Povratnik u momčad, Franko Filipović još je jednom pokazao svoju važnu ulogu u igri Komušine te je utakmicu završio s 23 poena. Burnette je zabio 20, Bubalo 11, Jackson 10 poena. Kesselring se zaustavio na 8 koševa, Ley je pridodao 4, dok su Marić i Ponjavić ubacili po 3 koša.

Kod gostiju je najistaknutiji bio Darrol Jones s 28 ubačaja, Michalczyk dodao je 13, a Jose Angel Tejada Munoz 12 poena. James Arbinger bio je jedini preostali dvoznamenkasti domaćin sa 10 koševa.