Poznati polufinalisti kupa Međimurja

Odigrane su sve utakmice četvrtfinala kupa Međimurja. Polufinalni parovi su Prelog – Čakovec i Dubravčan – Rudar Cimper.

Košarkaši Preloga u četvrtfinalu su bili bolji s 2 poena razlike od prošlogodišnjeg prvaka C-1 lige, Međimurje Globetke. Čakovec je s uvjerljivih 30 poena razlike deklasirao znatno oslabljeno Međimurje, koje je prošle godine osvojilo kup i prvenstvo. Dubravčan je u produžetku bio bolji na gostovanju u Donjem Kraljevcu od istoimenog domaćina. Rudar Cimper je bio uvjerljiv na gostovanju u Kotoribi, no krenimo redom.

Prelog – Međimurje Globetka 62:60 (14:17, 28:29, 49:44)

Prelog: Podvezanec 17, Blažeka 15, Ciglar M. 10, Šarić 8, Ciglar D. 4, Blažona 4, Kanižaj 4
Međimurje Globetka
: Vurušić 14, Vugrinec 12, Serdarević 12, Levačić 12, Marković 7, Capek 2, Golubić 1

Ždrijeb je odlučio da se u četvrtfinalu sastanu prošlogodišnji prvak C-1 lige Sjever (B-1 liga Sjever ne postoji) i trećeplasirani Prelog. Tijekom cijele utakmice rezultat je bio u egalu. Prvo poluvrijeme dobili su gosti iz Čakovca s pola koša razlike. Prelog je preokrenuo u trećoj četvrtini koju je dobio sa 6 poena razlike i u posljednjih 10 minuta se ulazi s plus 5 u korist domaćina. Iskusnija momčad Međimurje Globetka dobila je zadnji period s tri poena razlike, ali to je bilo dovoljno samo za minimalni poraz od dva koša razlike. Utakmica je bila napeta i zanimljiva do samog kraja, a Prelog su do pobjede predvodili Podvezanec sa 17 koševa i Blažeka s 15. Kod gostiju najbolji Vurušić s 14 koševa.

Čakovec – Međimurje 107:78 (30:16, 56:34, 74:64)

Čakovec: Prprović 34, Terek 17, Gospočić 14, Ostoja 11, Kranjčec 9, Novak 9, Momčilović 5, Juras 4, Drk 4
Međimurje: Novak 27, Krajačić 16, Vrus 8, Jambrović 8, Lončarić 6, Pađan 5, Miko 4, Martinović 4

Čakovec je uvjerljivo bio bolji od prošlogodišnjih prvaka A-2 lige Sjever i osvajača kupa, Međimurja iz Čakovca u gradskom derbiju. Podsjetimo, momčad Međimurja ostala je skoro pa bez cijele prošlogodišnje ekipe, od seniora su ostali samo Novak i Krajačić i igrati će s pomlađenim sastavom u novoj sezoni. Čakovec je krenuo silovito, a nakon prve četvrtine već su imali 14 koševa prednosti. Do poluvremena prednost su povećali na 22 koša razlike. Međimurje se pribralo u trećoj četvrtini koju su dobili sa 12 poena razlike i smanjili prednost Čakovca na “samo” 10 koševa. Predvođeni sjajnim Prprovićem, Čakovec posljednju četvrtinu dobiva s 19 koševa razlike i na kraju uvjerljivo slave s 29 koševa prednosti. Čakovec su predvodili Prprović s 34 poena i Darko Terek sa 17. Kod poraženog Međimurja, najbolji oni najiskusniji, Novak s 27 i Krajačić sa 16 koševa.

Kotoriba – Rudar Cimper 51:69 (14:18, 22:40, 43:53)

Kotoriba: Zvošec 13, Seličanec 9, Fuš 8, Plačko 7, Munka 6, Borović 6, Orehovec 1, Ujlaki 1
Rudar Cimper
: Varga 20, Radiković 17, Bedi 12, Tkalec 11, Cilar 6, Vinko-Novak 3

Drugoligaš Rudar Cimper iz Murskog Središća bio je bolji od domaćeg C-1 ligaša Kotoribe s 18 koševa razlike. Nakon prvog poluvremena Rudar je imao 18 poena prednosti. Treću četvrtinu je Kotoriba na krilima najboljeg strijelca u povijesti kluba, Zvošeca koji se unatoč ozljedi gležnja svukao i pomogao suigračima da smanje prednost na 7 koševa minusa. Tada su Cilar i Tkalec svaki s pogođenom tricom odveli Rudar na plus 13. Utakmicu je Rudar rutinski priveo kraju i slavio s konačnih 51:69. Najbolji kod pobjednika Varga s 20 koševa, Radiković ga je pratio sa 17. Kod domaćih ranije spomenuti Zvošec, unatoč ozljedi 13 poena, on je ujedno bio i jedini dvoznamenkasti kod Kotoribe.

Donji Kraljevec – Dubravčan 66:72 (13:20, 28:34, 41:53, 59:59)

D.Kraljevec: Ivanović 21, Švenda D. 16, Zrna 10, Ružić 9, Balent 7, Švenda T. 3
Dubravčan
: Lukša 16, Varga 15, Međimurec 12, Štefić 11, Raić 7, Ribić 5, Blažeka 3, Rusak 3

Veoma napeta utakmica igrala se u Donjem Kraljevcu gdje se tek nakon produžetaka dobio pobjednik. Dubravčan iz Donje Dubrave bio je bolji u prve tri četvrtine i nakon 30 odigranih minuta vodio sa 12 koševa razlike. Sve su to uspjeli prosuti u posljednjoj četvrtini koju Donji Kraljevec dobiva s 18-6, a utakmica odlazi u produžetak. Iako se očekivalo da nadahnuti domaćin nakon onakvog preokreta bude bolji i u produžecima, gosti su se pribrali i na kraju dobili dodatnih 5 minuta sa 6 koševa razlike. Dubravčan su do pobjede vodili Lukša sa 16 poena i iskusni Varga s 15. Kod domaćih najbolji Ivanović s 21 košem i Danijel Švenda sa 16.