Prva pobjeda Alkara

Košarkaši Alkara ostvarili su svoju prvu pobjedu i to u posljednjem kolu lige za prvaka. Bili su bolji od Zagreba s 82:77 i tako na kraju svojim vjernim navijačima, Maliganima poklonili pobjedu za kraj sezone.

[rezultat id=438]

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, a niti jedna momčad nije ostvarila osjetniju prednost. Zagreb je u dva navrata prve četvrtine imao šest poena razlike, ali su domaći igrači brzo anulirali tu prednost. Zagreb nakon prvog perioda ima poen prednosti.

Zagreb je na početku druge četvrtine krenuo bolje i ostvario najviših sedam poena prednosti do tog trenutka utakmice, polaganjem Ivana Novačića. Alkar odgovara serijom 13:5 i prelazi u vodstvo od poena razlike polaganjem Luke Žitka. Na poluvrijeme se odlazi vodstvom Alkara od dva poena razlike.

Alkar u prvom dijelu treće četvrtine u dva navrata dolazi do pet poena prednosti, ali prednost nisu uspjeli povećati već su dozvolili Zagrebu da ih brzo stigne. Tricom Novačića u posljednjim sekundama treće četvrtine, Zagreb u posljednji period ulazi s pet poena razlike i činilo se da će Alkar biti jedina momčad bez pobjede u ligi za prvaka.

Kada je Zagreb pet minuta do kraja utakmice poveo s osam poena razlike, točnije 67:75, poraz domaćih bio je sve izvjesniji, ali igrači trenera Damira Milačića nisu se predavali i to im se na kraju isplatilo. Zagreb je do kraja utakmice ostao bez poena iz igre, a zabili su samo dva slobodna bacanja, dok je Alkar s druge strane zabio 15 koševa i na kraju slavio pobjedu 82:77.

Alkar su do pobjede predvodili Željko Župić s 16 koševa i sedam skokova, te Slavko Modrić  također s 16 postignutih koševa uz 6 skokova i isto toliko izgubljenih lopti. Kod Zagreba najbolji Novačić s double double učinkom od 19 koševa i 12 skokova, a tome je pridodao i četiri osvojene lopte i tri asistencije. Matija Poščić zabio je 14 koševa i sedam je puta uspješno skočio.