Real korak bliže prvom trofeju sezone

Ekipa iz Madrida slavila je na gostovanju u Barceloni. Real je tako ponovno poveo u seriji i vratio prednost domaćeg parketa u eventualnoj, petoj, odlučujućoj utakmici. Jučer navečer Barcelona je poražena rezultatom 84:72.

Real je bolje igrao cijelu utakmicu, nisu izgubili niti jednu četvrtinu u utakmici, a nakon prve dionice igre imali su plus četiri. U sličnom ritmu odvio se i nastavak utakmice. Barcelona je bolje igrala u napadu za razliku od prve četvrtine kada su dali samo trinaest poena, ali nisu uspijevali pronaći odgovor za napadačku igru gostujućeg sastava.

Na poluvrijeme se otišlo s plus šest za Madrižane.

Barcelona je pred sam kraja treće četvrtine uspjela čak i povesti, ali nije bilo dovoljno. Gosti rade novu seriju i ponovo prelaze u vodstvo. Najbolji u domaćoj momčadi bio je Juan Carlos Navarro, a Ante Tomić je utakmicu završio s deset poena.

Na samom kraju susreta Barcelona se približila gostima na minimalnu razliku, ali nakon trica Mirotića gosti odlaze na velikih plus deset i tu je priči bio kraj. U redovima Reala najbolji su bili Reyes s 20 i Mirotić s 18 poena. Dontaye Draper odigrao je svega pet minuta, a za to vrijeme na parketu uspio je upisati samo jedan faul.

Sljedeća utakmica igra se sutra s početkom u 19.00h također u Barceloni. Utakmica je to u kojoj će Katalonci pokušati doći do poravnanja u seriji na 2:2.