A2 Sjever: Veliki obrat, Međimurje ima sve u svojim rukama

Veliki obrat dva kola prije kraja A2 lige Sjever. Na početku prvenstva favorit je bio Grafičar, do jučer Podravac, a sad Međimurje drži sve u svojim rukama i ima najveće izglede da postane prvak regije i sudionik A1 kvalifikacija.

Najavljivali smo da bi Podravac pobjedom protiv Radnika mogao potvrditi prvo mjesto, ali to se nije desilo. Križevčani su savladali Virovce, a drugoplasirani Grafičar je izgubio u Čakovcu od Međimurja tako da čakovečki Konji imaju priliku u posljednjem kolu zasjesti na prvo mjesto. Za to im treba pobjeda u gostima protiv Petra Zrinskog te kod kuće u direktnom ogledu s Podravcem. Čakovčani imaju poraz više, ali i pobjedu u prvom dijelu prvenstva tako da bi im bilo kakav pozitivan rezultat bio dovoljan.

I Grafičar još ima matematičkih izgleda za prvaka, ali te opcije nisu realne. Velike su šanse da se stvori trokut ekipa s po četiri poraza, ali ni tada ne bi nitko skinuo s trona Međimurje. Oni bi tada imali tri pobjede, Podravac one dvije protiv Ludbrežana, a Grafičar samo jednu.

Podravac je najavio da u Križevce ide zaključiti prvenstvo. Na poluvremenu je vodio sa šest poena razlike, a u posljednjih deset minuta bježao je za jednu tricu. U posljednjoj četvrtini Radnik je napravio preokret i upisao pobjedu. Virovci nisu imali rješenja za prvog strijelca lige Ivana Svobodu koji im je zabio čak 47 koša. do konačnih 81:75.

U Čakovcu Međimurje je imao cijelu utakmicu rezultatsku inicijativu i zasluženo pobijedilo. Odlični su bili Danijel Karajčić (20), Mario Novak (18), Stjepan Kranjčec (15) i Igor Drk (14).

Ušli samo jako dobro u utakmicu. Gosti su došli bez ponajboljeg igrača Vilima Poljaka. Dobro smo se branili i lako uzimali lopte. Na poluvremenu smo imali 12 koševa prednosti. U nastavku je bilo i 18 koševa razlike pa je uslijedio pad. Krajačić i Marek su bili opterećeni osobnim pogreškama, no dobro smo kontrolirali susret i rezultat i na kraju zasluženo pobijedili. Nino Lepen je odlično iskoristio svoju minutažu na kraju susreta i donio prevagu na našu stranu – rekao je za portal Emedjimurje trener Stjepan Novak.

Iako smo bili bez Poljaka, koji nam je vrlo bitan, i iako se Medo tek vratio nakon bolesti, nismo protiv Međimurja pokazali srce i nismo dovoljno od samoga početka zagrizli i željeli tu pobjedu! Bili smo premekani, a Međimurje je vrlo dobra ekipa koja, istina, ima određeni hendikep u visini kojega vrlo dobro pokrivaju agresivnom obranom i kolektivnom igrom. Uostalom, u borbi su za prvu poziciju. Zasluženo su pobijedili jer su vise željeli tu pobjedu i to su pokazali na kraju i na parketu – riječi su trenera Grafičara Siniše Besera (fb).

Vindija je lako prošla gostovanje u Ivancu, u županijskom derbiju bilo je na kraju 58:85. U pobjedničkom sastavu s 15 poena (pet trica) najučinkovitiji je bio mladi Andro Svaty (1997).

Rekao bih rutinska pobjeda. Znali smo sve prednosti i mane Ivančana. Očekivao sam da će igrati njihov najbolji igrač Galić, ali nije ga bilo u sastavu pa nam je to olakšalo posao. Kako je trener Manjerović znao da nam njegova momčad teško može parirati postavio je od početka utakmice zonu s kojom smo imali problema samo u prvoj četvrtini. Trebalo nam je malo vremena da sa adaptiramo na takvu njihovu igru, ali kad smo se razigrali bez problema smo došli do pobjede. Priliku sam dao svima, a odličan je bio i mladi Andro Svaty sa pet trica – rekao je za aktualno.hr trener Vindije Velimir Mudri.

Od 128 poena Bjelovara, 62 je djelo Zadraveca, Najučinkovitiji u pobjedi 128:88 bio je Julian (1997). Križevčani (Halusek 29) su Koprivnici upisali drugu uzastopnu pobjedu i sada ih imaju sedam na kontu.