Skupina F: Finskoj za kraj pobjeda protiv Slovenije

U zadnjoj utakmici drugog dijela prvenstva, Finska je uspjela pobijediti Sloveniju za koju je Goran Dragić upisao samo pet minuta igre, te je time Fincima posao bio podosta olakšan.

Finska – Slovenija 92:76 (22:26; 42:42; 71:56)

Finska: Koivisto 16, Nikkilä, Muurinen, Huff 5, Lee 17, Salin 16, Kotti 4, Koponen 14, Haanpää 9, Möttölä, Ahonen 11, Rannikko.
Slovenija: Slokar 2, Lakovič 4, Balažič 14, Joksimović 2, Murić 6, Blažič 3, Nachbar 15, Dragić G. 3, Dragić Z. 7, Lorbek 7, Vidmar 7, Begić 6.

Prvu četvrtinu dobiva Slovenija rezultatom 22:26, predvođena odličnim Boštjanom Nachbarom. Krajem druge četvrtine isti igrač zabija za vodstvo domaćina turnira 37:42, no Finska u posljednih 28 sekundi tog drugog dijela zabija pet koševa te se na odmor odlazi s poravnatim rezultatom, 42:42. U treći period bolje ulaze Finci, radeći seriju 20:3 u prvih nešto više od šest minuta, da bi u zadnjih deset minuta susreta ušli s prednošču 71:56. Do kraja tu prednost i povećavaju te pobjeđu s konačnih + 16.

Najbolji kod Finske bio je Gerald Lee s 16 koševa, šest asistencija i dva skoka, dok je Slovence predvodio Nachbar s 15 + 5 + 2. Bez obzira na ovaj poraz, Slovenci su zauzeli drugo mjesto skupine F te u četvrtfinalu igraju protiv Francuza, dok su Finci zauzeli peto mjesto skupine, a čini se kako je konkurencija ipak bila prejaka da bi prošli u sljedeći dio natjecanja.