A2 Centar: Slavlje Verna u Rudešu

U 17. kolu A2 lige regije Centar vidjeli smo utakmice u kojima su se Dubrava, Hermes Analitica, Mladost i Bosco osvetili za poraze iz prvog dijela prvenstva. Zrinjevac je nastavio s porazima, a Vern je na gostovanju u Rudešu upisao veliku pobjedu za borbu za drugo mjesto.

Prvoplasirana Hermes Analitica osvetila se za jedan od rijetkih poraza ove sezone, na domaćem terenu slavili su protiv Samobora rezultatom 97:81.

Već na startu utakmice bilo je vidljivo kako su Analitičari puno ozbiljnije shvatili ovu utakmicu nego onu iz prvog dijela sezone. Nakon prve četvrtine domaći su imali +11, a utakmicu su prelomili u trećoj četvrtini koju su zaključili sa +14.

Ivan Vučić je sa 20 koševa predvodio domaći sastav, Dario Gazić je dodao 18, Luka Pešut 16. U redovima Samobora Hrvoje Gašparac zabio je 17 koševa, Alan Baričević 15, Matej Levanić 10.

Nakon nove, 15. pobjede ove sezone, Hermes Analitica pet kola prije kraja treba samo jednu pobjedu kako bi osigurala naslov prvaka.

U utakmici s najmanje koševa Mladost je slavila protiv Zapruđa 59:53 i također se osvetila za poraz iz šestog kola.

Boljom igrom u drugoj četvrtini gosti iz Zapruđa su na poluvrijeme otišli sa 6 poena prednosti, no u drugom se dijelu Mladost budi i preuzima kontrolu nad susretom. Do kraja treće su imali minimalnu prednost, 41:40, koju u zadnjoj dionici povećavaju na konačnih +6.

Za Mladost su tri igrača bila na dvoznamenkastim učincima. Najviše je zabio Karlo Mikšić (17p), pa Ivan Zebić (13p) i Bruno Solomun (11p). Za goste su najraspoloženiji bili Filip Stanić sa 20 i Filip Knežević sa 13 koševa.

Dubrava predvođena Ivanom Cukrovom (26p) i Josipom Škarom (20p) pobijedila je susjedni Maksimir 86:70 proslavivši tako na najbolji mogući način 31. rođendan svog trenera Ivana Lozanića.

Dominantnim, i prije svega efikasnim prvim poluvremenom Dubravaši su upisali jedno od, prema riječima njihovog trenera, ponajboljeg gostujućeg slavlja ove sezone.

Ovo nam je sigurno ponajbolje gostovanje ove sezone. Igrali smo pametno i to moram naglasiti. Dobro smo držali koncentraciju u obrani i napadu. U drugom poluvremenu nas je mučila njihova zona kada smo promašili nekoliko zicera i šuteva, ali nismo izgubili glavu već utakmicu na najbolji mogući način priveli kraju. Jako značajna pobjeda za nas s obzirom da polako izlazimo iz problema koje smo imali na početku drugog dijela sezone i sada vjerujem da će naše igre biti sve bolje“, izjavio je Lozanić za klupsku web-stranicu.

Osim Cukrova i Škare, za goste iz Dubrave dobru su partiju odigrali i Stjepan Bešlić sa 17 te Petar Perić sa 15 koševa. Kod domaćina najviše su pokazali Kristijan Šutalo (19p) i Stipe Čubrić (15p).

Vern se nakon poraza u prošlom kolu opet vratio na pobjedničke staze pobjedom na gostovanju u Rudešu 64:71.

Rudeš je zaostatak iz prve četvrtine do početka zadnje dionice u potpunosti anulirao i pretvorio u minimalno vodstvo, no puno boljom obrambenom igrom Vern stvara nedostižnu prednost i na kraju odnosi zasluženu pobjedu.

Filip Kordić (22p) i Srđan Helbich (18p) predvodili su goste, dok je u domaćim redovima najučinkovitiji bio Mario Galić s 24 koševa.

U preostala dva derbija začelja slavili su favoriti. Medveščak je nanio 17. uzastopni poraz Zrinjevcu, a Bosco je na domaćem parketu pobjedio Zapad.