Split juniorski prvak Hrvatske

U maloj dvorani SC Gripe imali smo prigodu nazočiti vrlo uzbudljivoj utakmici. Na poluvremenu je izgledalo da je Cedevita u velikoj prilici obraniti titulu juniorskog prvaka Hrvatske. Uspjeli su obrambeno limitirati učinak ključnih igraća Splita, no u nastavku se sve promijenilo.

Splićani su u igru ušli kao preporođeni, izuzetno motivirani da pred svojom publikom daju najbolje od sebe i to je rezultiralo konačnim uspjehom. Paolo Marinelli je uspio povući svoju ekipu asistencijama i pogotcima dok to s druge strane nije polazilo za rukom kapetanu Cedevite Dorijanu Jeleneku koji nije uspio realizirati više polaganja, a loš postotak šuta (30%) bio je realnost cijele ekipe Cedevite. U drugom poluvremenu postigli su samo 16  koševa.

Split zasluženo prvak!

[rezultat id=545]

Utakmica dostojna finala. Cedevita je pokazala da je zasluženo došla do odlučujuće utakmice za juniorskog prvaka Hrvatske. Favoriziranih Splićani su, nakon početnog vodstva, tek devet minuta prije kraja prešli u vodstvo i na kraju su upisali uvjerljivu pobjedu.

Nakon egal prve četvrtine igrači Mladena Starčevića vodstvo od dva koša (24:22) pred kraj poluvremena povisuju na ogromnih 20 poena razlike. Tada se činilo da su Splitski juniori potonuli i da će Cedevita obraniti naslov prvaka. Do kraja poluvremena Žuti smanjuju na još uvijek veliki zaostatak od 14 koševa.

U nastavku bolja igra domaćina, ali nakon što su vrlo brzo smanjili na -5 u 38 minuti košem Filipa Palca Cedevita ponovno odlazi na dvoznamenkastu prednost (55:45). Dalje slijedi odlična igra Splićana i u tom dijelu lome protivnika i osiguravaju pobjedu. Cedevita pet minuta ne postiže koš, igrači Veljka Perovića rade seriju od 19:0 i od minus 10 dolaze na +9 (64:55). Utakmica je tada definitivno odlučena i Splićani na kraju slave s previsokih 14 koševa razlike.

Žute je do naslova prvaka Hrvatske vodio odlični Marinelli s 33 poena, 7 skokova i 7  asistencija uz valorizaciju 39, učinak koji mu je donio titulu najkorisnijeg igrača završnog turnira. Odličan je bio Ivan Bender koji je upisao 15 koševa i čak 18 skokova. Trojac Palac (15p, 7sk), Jelenek (12p, 15sk) i Luka Žitko (11p, 6sk) su bili najbolji kod Cedevite.