Split porazom u Sarajevu izgubio šansu za doigravanjem

Košarkaši Splita poraženi su na gostovanju u Skenderiji protiv Bosne u sklopu 17. kola Druge ABA lige. U vrlo izjednačenoj utakmici prepunoj tehničkih grešaka košarkaši Bosne su na kraju bili spretniji te zasluženo došli do pobjede. Žuti su ovim porazom kompromitirali šanse za doigravanjem. Krajem posljednje četvrtine domaćini su napravili mini-seriju i to se pokazalo ključnim. Utakmicu je obilježio popriličan broj promašenih šuteva za tri.

ABA Liga 2, 17. kolo, 8. veljače

Bosna – Split 77:75 (26:19, 16:22, 18:14, 17:20)

(Šturanović 18, Bradford 14 – Kedžo 24(5sk), Scott 14)

Katastrofalno i mlako otvaraju Splićani. Filipović je pola prve četvrtine bio jedinici strijelac kod Splita sa šest poena. Bosna se odvojila na 17:6, najveću prednost na utakmici. Obrana naše momčadi je i dalje propusna, Split nikako nije imao rješenje za Šturanovića koji je lagano poentirao ili iznuđivao slobodna bacanja. Međutim, Mateo Kedžo popravlja loš dojam gostiju pa Split dolazi do 23:19. No, u zadnjim sekundama domaćini faul-košem dolaze na 26:19.

Split je digao nivo agresivnosti u drugoj dionici pa se nervoza uvukla u redove domaćina. Kedžo je nastavio s odličnim potezima u napadu, a Split, odnosno Marčinković, pogađa prvu momčadsku tricu za 28:29. S druge strane se ukazuje Rešidović dobrim šuterskim izdanjem pa domaćini prelaze u vodstvo 38:34. Kedžo ponovno spašava Žute pa se na poluvrijeme odlazi s minimalnom prednošću Bosne (42:41).

Dobro Split otvara drugi dio (43:45). Uslijedilo je tada ponovno nekoliko grešaka s obje strane. Skelin je znao reagirati s minutom odmora upravo iz razloga što je svaka “ničija” lopta završavala u rukama sarajevske momčadi. Vrlo izjednačeno se igralo sve do završnice treće dionice kada Knežević sjano probija prvu liniju Splita i dodaje, do tada neraspoloženom, Bradfordu, koji pogađa tricu iz kornera za 60:55.

Razigrani Bradford pogađa još jednu tricu na otvaranju posljednje četvrtine, a na to se nadovezao Đelmo pa domaćini vode 66:59. Bosna održava prednost sve do završnice. Splićani tada rade mini seriju pa 70:65 prelazi u 70:71 za našu momčad. Međutim, ponovno se ukazuje Bradford koji pogađa tricu za 73:71. Zatim Ćurevac s linije slobodnih bacanja kažnjava propušteni napad gostiju za 75:71. Skelinova momčad je pokušala nakon minute odmora preokrenuti, ali domaćini pokazuju mirnoću u završnici i dolaze do nove pobjede.