Tomić ponajbolji u pobjedi Barce, Realu nova pobjeda i nastavak niza

Većina utakmica 15. kola ACB lige završena je danas rano poslijepodne. Barcelona je kao domaćin lako svladala Murciju, a njihov najveći rival, madridski Rela, također je bio uspješan. Valencija Velimira Perasovića upisala je još jednu pobjedu i nastavila s odličnim igrama u prvenstvu, a Damir Markota bio je ponajbolji kod Bilbaa u gostujućem porazu.

Barcelona polako hvata zamah i igraju sve bolje, poslije pobjede nad Fenerom u Euroligi danas su uvjerljivo, na svom terenu, porazili Murciju. Katalonci su pitanje pobjednika riješili već do poluvremena na kojem su imali 15 koševa razlike. Velika prednost dala je domaćem treneru, Xaviju Pascualeu, puno prostora za rotiranje tako da su svi dobili priliku.

Najbolji pojedinac Barce bio je upravo naš, reprezentativni centar, Ante Tomić koji je za 15 minuta na parketu upisao 17 koševa, tri skoka i jednu asistenciju. Pravu priliku dobio je i mladi Mario Hezonja koji je odigrao 17 minuta i zabio sedam koševa te imao dva skoka i dvije asistencija. Barcelona se trenutno nalazi na trećem mjestu Endesa lige s omjerom 10-5.

Real Madrid upisao je još jednu, prilično laku, pobjedu. Ovoga puta slabija je bila Fuenlabrada, veliku minutažu upisao je Dontaye Draper, ali bez značajnijeg statističkog učinka. Madrižani su prvi na ljestvici s omjerom 15-0, a pošto su preko tjedan upisali i novu pobjedu protiv Galatasaraya njihov niz je trenutno 29-0.

Perasovićeva Valencija također odlično igra ove sezone na svim frontama. Oni su također upisali visoku pobjedu. Bolji su bili, na domaćem parketu, od Tenerifa čak 25 razlike. Naši Hrvati u Bilbau su poraženi od Juventuta, rezultatom 80:70. Damir Markota zabio je 11 koševa i uhvatio 3 skoka, Fran Pilepić ubacio je sedam, a Zoran Vrkić jedan manje.

Kolo će se kompletirati danas, a ostale su još dvije utakmice. Zaragoza Damjana Rudeža ide u goste Estudiantesu dok će euroligaš Unicaja igrati protiv Valladolida.