Uvjerljiva Cedevita nastavila odličan hrvatski niz

Košarkaši Cedevite s uvjerljivih su 100:75 ispratili Krku iz Zagreba i ubilježili trinaestu uzastopnu pobjedu hrvatskih klubova u posljednja četiri kola. Zanimljivost ovog dvoboja je da su se svi igrači Cedevite upisali u strijelce, a konačno se razigrao i kapetan reprezentacije Hrvatske Roko-Leni Ukić.

Cedevita – Krka 100:75 (29:15; 55:39; 79:55)

Cedevita: Mazalin 2, Zubčić 9, Ramljak 5, Pilepić 8, Babić 3, A. Delaš 7, Žganec 7, Bilan 10 (6 sk), M. Delaš 9, Gordić 16 (6 as), Ukić 20 (7 sk, 8 as), Arapović 4.

Krka: Kastrati 20, Rojc 3, Wangmene 3, Armstead 3 (10 as, 4 ol), Mulalič 16, Joksimović 6, Booker 14 (6 sk), Hukić 6, Zatežič, Bolčina 4, Ritlop, Lapornik.

Ubačajima Tomaža Bolčine Krka je povela 0:4 na početku susreta, ali igrači Jasmina Repeše uzvraćaju serijom 15:1 i već se sredinom prve četvrtine odvajaju na dvoznamenkastu razliku, a prvih deset minuta sjajnom rolom od šest poena zaključuje Nemanja Gordić za 29:15 na semaforu. Domaćini su u drugoj četvrtini sjajnom timskom igrom nastavili puniti koš slovenske momčadi, a u 16. minuti Ukić pogađa tricu za, tada najvećih, 49:28. Gosti iz Novog Mesta tada su se malo pribrali i do velikog odmora smanjili su zaostatak na prihvatljivijih 55:39.

Cedevita je u drugo poluvrijeme ušla s malo slabijim angažmanom, što su igrači Aleksandra Džikića iskoristili za približavanje na 64:51 slobodnim bacanjima Nebojše Joksimoviča sredinom trećeg perioda. Vitamini međutim do kraja četvrtine ubacuju 15, a primaju samo četiri poena, za sigurnih 79:55 uoči posljednjih deset minuta igre. Do kraja susreta gosti su se u nekoliko navrata pokušali vratiti u igru, ali na manje od 15 poena razlike se nisu približili. Utakmicu je zaključio i konačnih 100:75 postavio najbolji igrač susreta Ukić.

Ukić je susret završio s 20 poena, sedam skokova i osam asistencija, a valorizacija 29 najveća mu je u dosadašnjih osam njegovih odigranih susreta ABA lige. Gordić je u pobjedu ugradio 16 poena i šest asista, a Miro Bilan 10 koševa i šest skokova. Kod gostiju se s 20 ubačaja istaknuo Erjon Kastrati, 16 poena dodao je Mirko Mulalič, a 14 Christopher Booker.

Obje momčadi sljedeće susrete igraju već u subotu na domaćim parketima. Cedevita ugošćuje još jednu slovensku momčad Union Olimpiju, dok u Novo Mesto stiže momčad Partizana.