Zadar u odličnoj utakmici slavio protiv Cedevite

U trenutno najvećem hrvatskom derbiju Zadar je malo iznenađujuće slavio protiv hrvatskog prvaka. Nakon poraza od Olimpije Vitamini su doživjeli još jedan šok. Tijekom cijele utakmice Zadrani su bili bolji te su na kraju zasluženo slavili rezultatom 83:72

13. kolo, HT Premijer liga, 28. siječanj

Zadar – Cedevita 83:72 (20:19, 22:17, 20:23, 21:13)

(Knowles 20, Kraljević 12, Brzoja 12 – Markota 13, Stipanović 12)

Od početka se moglo vidjeti da ovo neće biti ugodna utakmica za Zagrepčane. Vođeni fantastičnim navijačima Zadrani su od početka preuzeli konce ove utakmice. Pokušali su Vitamini parirati, ali šuterski su bili neraspoloženi. S druge strane Zadar je igrao pametno u napadu i nije dopuštao zvijezdama Cedevite da se razmašu. Imao je domaćin veliko vodstvo nekoliko minuta prije kraja poluvremena, ali s vezanim poenima Muse i Katića Vitamini na kraju odlaze na odmor s minusom s kojim su morali biti zadovoljni s obzirom kako su igrali.

U drugom dijelu malo su pritisnuli gosti te su uspjeli smanjiti razliku. Raspucali su se Nichols i Markota te su pred kraj treće četvrtine bili u minimalnom zaostatku. No, to je sve što su uspjeli napraviti. U zadnjem dijelu napravili su Vitamini pogreške u napadu koje je Zadar kaznio. Nekoliko trica u tom trenutku je zabio Knowles i time riješio utakmicu. Presudni trenutak se dogodio sredinom četvrte četvrtine kada je Cedevitino vodstvo 66:67 preraslo u Zadrovih 77:67. Seriju 10:0 potaknuo je razbuđeni Brzoja.

Od publike se oprostio Joshua Bostic koji će sutra protiv Igokee u gostima odigrati svoju posljednju utakmicu u dresu Zadra. Pokazao je veliku želju, ali nije bio šuterski raspoložen.

Nakon ovog kola Zadar je na omjeru 12-1, a isti omjer imaju i Vitamini.